CS Mioveni – Farul Constanţa 0-2. A doua victorie consecutivă pentru echipa lui Gică Hagi! Adrian Petre, eroul serii

Antena Sport Publicat: 22 iulie 2022, 22:10

Gică Hagi este antrenorul Farului Constanţa

Gică Hagi este antrenorul Farului Constanţa / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

CS Mioveni – Farul Constanţa 0-2. Echipa lui Gică Hagi a bifat a doua victorie consecutivă în Superliga. Adrian Petre a marcat ambele goluri ale constănțenilor, din penalty.

Adrian Petre a înscris din două penalty-uri dictate de arbitrul Florin Andrei. În minutul 83, Toma a fost eliminat după intervenția VAR.

Pentru Farul este a doua victorie consecutivă, după 2-1 cu FC U Craiova în prima etapă. CS Mioveni a ajuns la două eșecuri al rând, după 0-3 cu Hermannstadt.

CS Mioveni – Farul Constanţa 0-2

Min 90: Final de meci! Farul s-a impus cu 2-0.

Min 83: Cartonaș roșu pentru Toma! Arbitrul Florin Andrei l-a eliminat după un fault la Robert Moldoveanu.

Min 75: GOOOL! Adrian Petre a marcat din nou din penalty.

Min. 58: GOOOL! Adrian Petre a deschis scorul din penalty!

Update: A început meciul!

CS Mioveni: Croitoru – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, Vereș, Toma, Șerbănică – Blănaru, Rusu, Coșereanu
Rezerve: Popescu, Burnea, Rădescu, Panait, Antal, Trif, Voinea, Pop, Dumitru
Antrenor: Alexandru Pelici

Farul Constanţa: Aioani – Mladen, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, Nedelcu, Grameni – Torje, Morar, Pitu
Rezerve: Buzbuchi, Grosu, Grobry, Casap, Ion, Mazilu, Ad. Petre, Moldoveanu, Borza
Antrenor: Gheorghe Hagi

Știrea inițială

Gică Hagi: „Niciodată nu mi-e teamă!”

Gică Hagi este mulţumit după Farul – FC U Craiova 1948 2-1. Antrenorul şi-a felicitat jucătorii după victoria reuşită în faţa echipei patronate de Adrian Mititelu.

Farul a debutat cu victorie în noul sezon al Ligii 1. Trupa lui Gică Hagi a învins cu 2-1 FC U Craiova, după două goluri superbe înscrise de Constantin Grameni şi Andrei Artean.

Gică Hagi s-a declarat mulţumit de jocul prestat de jucătorii săi, în victoria cu FC U Craiova. Antrenorul lui Farul a mărturisit că în acest debut de campionat, l-a interesat un rezultat pozitiv, pe care de altfel, l-a şi obţinut.

„Sunt conectat la maxim şi încerc să îmi ajut echipa. Cred că am făcut un meci bun, contra unui adversar foarte bun. Ştiam că o să aibă curaj şi o să facă pressing sus. Pentru începutul campionatului ne ajuta foarte mult rezultatul. Victoria aduce fericire şi încredere.

Nu era uşor, au plecat foarte mulţi jucători. Am mizat cât am putut de mult pe omogenitate, cred că am avut putere, am dominat la mijlocul terenului. Când a scăzut puterea au venit puţin peste noi, dar e logic. Trebuie să ştii să te aperi, am felicitat toţi jucătorii.

Teamă, eu niciodată (n.r. de a fi egalat). Eu nu pot să am teamă niciodată. Schimbările care s-au făcut… băieţii care au intrat au făcut-o bine. Sunt mulţumit de jucători. Nicio presiune pentru jucătorii noi, sunt jucători valoroşi. În momentul de faţă nu creăm nicio presiune, trebuie să intre în conceptul nostru. O să vedeţi, au calitate, le mai trebuie putere”, a declarat Gică Hagi, pentru Digi Sport.

Farul – FC U Craiova 2-1. Debut victorios pentru trupa lui Gică Hagi, în noul sezon

Farul a învins, pe teren propriu, FC U Craiova, cu scorul de 2-1. Constânţenii conducea de la pauză cu scorul de 2-0, după golurile de senzaţie reuşite de Constantin Grameni şi Andrei Artean. Golurile echipei lui Gică Hagi au fost marcate în minutele 3 şi 29.

În repriza secundă, şi echipa lui Adrian Mititelu a înscris, prin Sekou Sidibe, în minutul 58. Cu toate acestea, a fost prea puţin pentru „olteni”, care pleacă învinşi de la Ovidiu. În meciul din această seară, şi-a făcut debutul pe banca echipei din Bănie şi Marius Croitoru, care a fost eliminat, după două cartonaşe galbene încasate.

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”