Mihai Stoica îl aşteaptă pe Nicolae Dică înapoi la FCSB: “E ultimul antrenor cu care am avut performanţe în Europa!”

Dragoș Vasile Publicat: 25 iulie 2022, 17:44

Comentarii
Mihai Stoica îl aşteaptă pe Nicolae Dică înapoi la FCSB: E ultimul antrenor cu care am avut performanţe în Europa!

Mihai Stoica și Nicolae Dică, în timpul unui meci / ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mihai Stoica îl aşteaptă pe Nicolae Dică înapoi la FCSB. După cum Antena Sport v-a anunţat în exclusivitate, “Dicanio” este alesul lui Gigi Becali, după ce Toni Petrea a decis să plece de la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolae Dică a mai pregătit-o pe FCSB timp de un an şi jumătate, între iunie 2017 şi decembrie 2018. A stat pe banca echipei lui Gigi Becali în 81 de partide, obţinând 46 de victorii, 19 rezultate de egalitate şi 16 înfrângeri.

Mihai Stoica îl aşteaptă pe Nicolae Dică înapoi la FCSB

Dică este liber de contract din noiembrie, când a plecat de la naţională alături de Mirel Rădoi.

“Sper să fie Dică, echipa asta poate elimina Saburtalo. Ne trebuie puţină încredere. Avem aceeaşi echipă de anul trecut şi a făcut cel mai bun parcurs din play-off, nimeni n-a făcut punctele noastre.

În toate cele trei meciuri am fost conduşi, nu doar că nu am reuşit să marcăm. Cineva trebuie să le redea încrederea, aşa cum jucau acum trei luni. Cine o să fie antrenor trebuie să accepte să lucreze cu Neubert.

Reclamă
Reclamă

Sper să vină. E ultimul antrenor cu care am avut performanţe în Europa ieşite din comun. Cu Dică nu doar am eliminat Viktoria Plzen, cu Dică am făcut 0-0 cu Sporting la Lisabona, aveam şanse de calificre în Champions League în grupe. Tot cu Dică am bătut Lazio la Bucureşti. Sper să iasă sub scut de la discuţiile cu Gigi Becali”, a declarat Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.

EXCLUSIV | FCSB are un antrenor nou: Gigi Becali s-a înţeles cu Nicolae Dică

FCSB are un antrenor nou! Gigi Becali s-a înţeles cu înlocuitorul lui Toni Petrea. Potrivit surselor Antena Sport, este vorba despre Nicolae Dică, care va conduce primul antrenament chiar mâine dimineaţă!

FCSB are un start de sezon de coşmar. În campionat a remizat cu nou-promovata U Cluj, 1-1 şi a fost învinsă de Rapid, 0-2, iar în Conference League a suferit o înfrângere ruşinoasă cu Saburtalo, scor 0-1. În urma acestor rezultate, Toni Petrea a plecat de la echipă.

Reclamă

Astfel, Gigi Becali s-a mişcat rapid şi a găsit un nou antrenor pentru FCSB. Potrivit surselor Antena Sport, este vorba despre Nicolae Dică.

Aşa cum AS.ro v-a anunţat încă din această dimineaţă, antrenorul de 42 de ani se află în discuţii avansate cu patronul vicecampioanei, iar revenirea sa este ca şi făcută. „Dicanio” va conduce mâine primul antrenament cu Florin Tănase, Octavian Popescu&co.

Gigi Becali: „Dică e un om cuminte!„

Toni Petrea nu a mai aşteptat returul cu georgienii, de pe Arena Naţională, şi a acceptat rezilierea contractului. Nicolae Dică este pe punctul de a se întoarce pe banca echipei din Berceni.

„Acum la ora asta, nu ştiu cum, mă consult cu oamenii, cum e bine. Să vină antrenor? Până la urmă ar fi bine să vină un antrenor până joi, eu ştiu că ne calificăm şi să vină cu o victorie. Să vină pe cai.

E o variantă, că şi aşa Dică e un om cuminte. Pot să lucrez toată viaţa. Chiar şi cu Toni Petrea. E un om cuminte, cu Dică pot lucra oricând, dar să vedem acum„, a declarat Gigi Becali la Pro Arena.

Puteți urmări știrile AS.ro și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:25

Cristi Chivu, întâlnire cu șefii lui Inter pentru prelungirea contractului! Când are loc momentul mult așteptat

13:17

Scandal uriaş în Mexic! Se lasă cu excluderi din “El Tri”, înainte de Campionatul Mondial 2026

11:51

VideoSan Antonio Spurs a “demolat-o” pe Minnesota în meciul 2 din semifinala Conferinței de Vest. Rezultatele serii

11:48

Luis Suarez s-a răzgândit şi vrea la Cupa Mondială 2026: “Am spus ceva ce nu ar fi trebuit să spun”

11:39

Mesajul emoţionant postat de FCSB pe 7 mai, la 40 de ani după ce Steaua a cucerit Cupa Campionilor: “Indiferent de tabere”

11:29

A plecat de la FCSB și a câștigat titlul! Adrian Șut, performanță de top în Emirate. A celebrat precum Chivu

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și