Închide meniul

Marko Dugandzic, în culmea fericirii după ce i-a făcut K.O. pe rivali în Rapid – FCSB 2-0: “Visam la asta!”

Dragoș Vasile Publicat: 24 iulie 2022, 23:49

Comentarii
Marko Dugandzic, în culmea fericirii după ce i-a făcut K.O. pe rivali în Rapid – FCSB 2-0: Visam la asta!

Jucătorii lui Rapid, după golul marcat contra FCSB/ Antena Sport

Marko Dugandzic a fost în culmea fericirii după ce i-a făcut K.O. pe rivalii de la FCSB în derby. Atacantul croat a deschis scorul în Giuleşti şi i-a pasat decisiv lui Cristi Săpunaru, care a decis confruntarea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“A fost un start incredibil. Visam la asta, nu ştiam că meciul e atât de important. Am marcat şi am dat dat pasa de gol şi am câştigat meciul.

Marko Dugandzic, în culmea fericirii după ce i-a făcut K.O. pe rivalii de la FCSB

Înainte să vin, am vorbit cu antrenorul şi mi-a spus că voi juca. Am jucat multe meciuri înainte. Am doar cuvinte bune despre oraş, despre club. Oamenii m-au primit foarte bine şi cred că le-am răspuns pe teren.

Nu putem să îi comparăm cu fanii din Croţia. Nu mă uit în trecut, ăsta e fotbalul. E doar parte a meseriei. Îi doresc numai bine. Viitorul meu e la Rapid. Sunt doar un jucător, alte persoane pot decide. Sincer, nu au început foarte bine. Nu ne-am uitat prea mult la ei, doar la noi. Am vrut doar să câştigăm şi am făcut acest lucru”, a declarat Marko Dugandzic la Digi Sport.

Marko Dugandzic a marcat la două zile după transfer, în Rapid – FCSB

Marko Dugandzic a marcat la două zile după transfer, în Rapid – FCSB! Croatul a avut nevoie de 19 minute pentru a marca primul gol pentru Rapid, la doar două zile de la transferul în Giuleşti.

Reclamă
Reclamă

În minutul 19, Dugandzic a marcat cu o lovitură perfectă de cap, după o centrare a lui Alex Ioniţă. Târnovanu nu a avut nicio şansă, mingea câzând chiar în plasa laterală a porţii oaspeţilor.

Marko Dugandzic a semnat, oficial, cu Rapid. Atacantul de 28 de ani, care are o cotă de piaţă de 500.000 de euro, a parafat o înţelegere valabilă pe două sezoane, care poate fi prelungită cu încă unul.

CFR Cluj a cerut iniţial 400.000 de euro, dar va primi în schimbul lui aproximativ 175.000 de euro. Dugandzic va avea un salariu lunar de 10.000 de euro, de două ori mai puţin decât încasa la campioana României.

Reclamă

Fotbaliştii FCSB, puşi la zid după prestaţia dezastruoasă cu Rapid

Fotbaliştii FCSB au fost puşi la zid după prestaţia dezastruoasă cu Rapid. În prima repriză, roş-albaştrii au avut doar un singur şut pe spaţiul porţii, motiv pentru care Toni Petrea şi Gigi Becali au făcut patru schimbări.

Dinu Gheorghe a analizat prima repriză a derby-ului şi i-a făcut praf pe fotbaliştii FCSB.

„Cineva să-l anunțe (n.r – pe Gigi Becali) că Edjouma n-avea ce să caute la Steaua (n.r – FCSB). FCSB are mari probleme în zona apărătorilor centrali. Mi se pare o pereche hazlie de apărători centrali, în special Bouhenna. El n-a jucat niciun minut la FCSB și îl aduci să joace titular pe Giulești, după ce echipa vine după două eșecuri. Asemenea responsabilitate e greu de dus. El n-are ritm de joc. La primul gol, el a pierdut mingea. Dawa și Târnovanu sunt coautori la acel gol.

La golul doi, a stat mingea în aer 15 secunde și el e depășit, iar Săpunaru era complet liber. Vă spun, hazlie această pereche de fundași centrali. Ovidiu Popescu, modest! Radunovic, la fel, nu l-a ajutat pe Tănase, a pierdut dueluri cu Sefer. Scor corect la pauză, după cum s-a jucat. Modești cei de la FCSB, foarte modești. Ianis Stoica e încă foarte crud, a avut o ocazie fantastică. Dacă ai pretenții că ești de mare viitor, egalează!”, a declarat Dinu Gheorghe, potrivit prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat!
23:20
FC Botoşani nu mai bate de şase meciuri. Valeriu Iftime: “Lucrurile sunt grave!”
22:42
Sorana Cîrstea, victorie la pas în primul tur la Transylvania Open! Rezultatele zilei de la Cluj-Napoca
22:22
Bucuros de remiza Botoşaniului, Gigi Becali a făcut calcule de play-off: “Termin pe cinci”
22:12
Gigi Becali nu a stat pe gânduri! Decizia luată în privința lui Issouf Macalou de la U Cluj
22:10
De ce Joao Paulo nu poate juca pentru FCSB. Gigi Becali: “Trebuie să intervin ca parlamentar”
1 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României 5 Transfer la Universitarea Craiova. Cu ce jucător s-a înţeles Mihai Rotaru 6 Şi-a pierdut câteva degete şi a fost luat la bătaie, după haosul creat la meciul lui Inter, sub privirile lui Cristi Chivu
Citește și