Închide meniul

Toni Petrea sună adunarea înainte de Rapid – FCSB: ”Nu ne vom menaja! Să arătăm adevărata față!”

Dragoș Vasile Publicat: 23 iulie 2022, 14:13

Comentarii
Toni Petrea sună adunarea înainte de Rapid – FCSB: ”Nu ne vom menaja! Să arătăm adevărata față!”

Toni Petrea, antrenorul celor de la FCSB / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Toni Petrea sună adunarea înainte de Rapid – FCSB. Roș-albaștrii au început slab sezonul, cu un egal cu ”U” Cluj, 1-1, și o înfrângere în Conference League, scor 0-1 cu FC Saburtalo, iar antrenorul vrea victoria în Giulești.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid – FCSB va fi duminică, de la ora 21:30 şi va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe as.ro.

Toni Petrea sună adunarea înainte de Rapid – FCSB

„Întâlnim o echipă care are un nume în fotbalul românesc, jucăm pe noul stadion din Giulești, unde cu siguranță va fi o atmosferă incendiară, știm cu toții cât de fanatici sunt giuleștenii, dar trebuie să fim pregătiți. Întâlnim un adversar care a pierdut în prima etapă greu, pe terenul campioanei, am urmărit jocul, au făcut un meci bun și cu puțină atenție ar fi putut scoate un rezultat de egalitate acolo, dacă nu ar fi ratat acel penalty. 

Ne așteptăm la o partidă dificilă, din care sper să scoatem cât mai mult. Sunt competiții diferite, meciurile din Conference League sunt foarte importante pentru noi, obiectivul principal în momentul de față, aici e altceva, e campionat, noi tratăm oricum fiecare joc la fel, la victorie, le spun la fiecare meci asta jucătorilor. Nu am avut timp la dispoziție să discutăm ce s-a întâmplat joi, dar avem prilejul să arătăm altceva, că nu aceea este adevărata față a echipei. 

(n.r. dacă menajează jucători) Ne gândim, ținând cont și de faptul că suntem la început de sezon, încă nu suntem puși la punct 100% din toate punctele de vedere, fizic, tehnico-tactic. E posibil să mai facem anumite schimbări, nu din motive de a menaja, dar trebuie să le dăm minute și altor jucători, să aibă ritm, vom vedea.

Reclamă
Reclamă

Tratăm fiecare joc cu seriozitate, cu profesionalism, pentru că altfel nu se poate. Nu consider că e un meci oarecare, e un derby, care trebuie tratat ca atare, nu ne vom menaja, indiferent de cine va intra pe gazon”, a declarat Toni Petrea la conferința de presă a meciului cu Rapid.

Toni Petrea nu își dorește ca Florin Tănase să se transfere în China

Toni Petrea nu își dorește ca Florin Tănase să se transfere în China. Antrenorul FCSB vrea ca golgheterul ultimelor două sezoane din România să îmbrace în continuare tricoul roș-albastru.

Florin Tănase este cel mai bine plătit jucător al vicecampioanei, cu un salariu lunar de 30.000 de euro. Acesta a intrat în conflict cu Gigi Becali, care vrea să îl vândă în China pentru 3 milioane de euro.

Reclamă

”De Tănase, ce s-a întâmplat? N-am ce să clarific cu el. Și-a spus punctul de vedere, nu am ce să discut cu el. Nu am asistat la presupusele negocieri pentru Tănase. Nu pot să mă bucur sau să mă întristez.

Tănase își vede de treabă, e un profesionist. E golgheter, normal că mi-l doresc. Mi-aș dori pentru el să prindă un contract mai bun, dar, pentru noi, îmi doresc să rămână”, a declarat Toni Petrea la conferința de presă a meciului cu Rapid.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:00
EXCLUSIVGică Popescu, sfat pentru Radu Drăguşin! Care trebuie să fie cel mai important criteriu în alegerea echipei
21:25
Cristiano Ronaldo, lider absolut în topul celor mai bine plătiți sportivi din 2025. Pe ce loc se află Messi
20:59
Florin Bratu, verdict surprinzător în lupta pentru titlu: “Ea e favorita, nu FCSB, nu Craiova”
20:44
VideoJurnal Antena Sport | Campioana olimpică Magda Rusu, aranjată de o fostă colegă pentru petrecerea de Anul Nou
20:34
VideoJurnal Antena Sport | Adrian Petre sărbătoreşte Revelionul alături de colegii de la Survivor
20:34
Veste bună pentru Zeljko Kopic! Jucătorul dorit de Dinamo, șanse mari să fie cedat în această iarnă
1 Grecii anunţă că Olimpiu Moruțan are ofertă din Liga 1. Destinaţie surpriză! 2 EXCLUSIVStațiunea din România unde Gică Popescu petrece cu familia Revelionul: “Ne simțim foarte bine” 3 Dinamo pregăteşte transferul momentului. Jucătorul nu merge la FCSB şi aşteaptă să semneze 4 Denis Drăguș și-a dat acordul! Revenire spectaculoasă pentru fotbalistul român 5 E oficial! Louis Munteanu a semnat cu DC United! 6 Primele imagini cu Dan Petrescu. Cum arată după ce veştile erau îngrijorătoare în privinţa lui
Citește și