Închide meniul

Telenovela Nicolae Stanciu continuă! Internaționalul român este cu un pas în Turcia! Anunțul făcut de președintele lui Galatasaray

Silviu Corneanu Publicat: 20 iulie 2021, 9:04

Reclamă
Telenovela Nicolae Stanciu continuă! Internaționalul român este cu un pas în Turcia! Anunțul făcut de președintele lui Galatasaray

Zuma Press / Edith Geuppert via Hepta

Telenovela Nicolae Stanciu continuă. Deși șeful de la Slavia anunțase acum câteva zile că mijlocașul român nu va pleca de la Praga, turcii insistă. Președintele celor de la Galatasary susține că negocierile continuă. Burak Elmas a discutat direct cu președintele campioanei Cehiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Telenovela Nicolae Stanciu continuă

Din câte se pare totul depinde de o mică sumă de bani. Turcii oferă 6,5 milioane de euro, în timp ce cehii ar vrea 7, 5 milioane de euro.

Am avut o întâlnire cu cei de la Slavia Praga pentru a discuta despre Nicolae Stanciu, am vorbit direct cu președintele clubului.

Sunt niște diferențe între suma cerută de ei pentru jucător și suma oferită de noi, dar negocierile continuă„, a anunțat Burac Elmas, președintele celor de la Galatasary, conform presei din Turcia.

În vârstă de 28 de ani, Stanciu este cotat la 7 milioane de euro de transfermarkt.com și mai are contract cu Slavia până în vara lui 2023. Stanciu a mai evoluat în cariera sa la Alba Iulia, Vaslui, FCSB, Anderlecht, Sparta Praga și Al Ahli.

Reclamă
Reclamă

Cehii nu vor să renunțe la Nicolae Stanciu

Antrenorul Slaviei Praga îi contrazice pe turci şi nu concepe o posibilă despărţire de internaţionalul român. Jindrich Trpisovsky a încercat să îi liniştească pe fani.

Plecarea lui Stanciu este absolut ieșită din discuție pentru noi, mai ales în acest moment. În plus, suma care ne-a fost oferită nu corespunde deloc cu importanța jucătorului pentru noi. Este unul dintre cei mai buni fotbalişti din campionatul Cehiei.

În ceea ce privește ceilalți jucători, nu știm. Vom vedea ce se va întâmpla în această perioadă de transferuri. Trebuie să fim pregătiți să primim oferte pentru jucători”, a declarat Trpisovsky, citat de ISport.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:53

S-a decis soarta lui Florinel Coman! Ce va face Cagliari la finalul sezonului. Italienii au spus clar

23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 5 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 6 Marius Șumudică a plâns în hohote la stadion! Antrenorul s-a prăbușit după moartea lui Aaron Boupendza
Citește și