Închide meniul

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Adi Mutu, mesaj de susţinere pentru Olimpiu Moruţan înaintea meciului cu Germania U21. Motivul pentru care mijlocaşul de la FCSB nu a dat randament!

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 martie 2021, 12:38

Comentarii
TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Adi Mutu, mesaj de susţinere pentru Olimpiu Moruţan înaintea meciului cu Germania U21. Motivul pentru care mijlocaşul de la FCSB nu a dat randament!

Olimpiu Moruţan a rezistat doar o oră cu Ungaria U21

Selecţionerul micilor tricolori a vorbit şi despre motivul pentru care l-a schimbat pe Olimpiu Moruţan în minutul 61 al meciului cu Ungaria U21, câştigat in extremis cu 2-1. "Briliantul" a ţinut să asigure că nu este supărat pe mijlocaşul de la FCSB, pe care Gigi Becali cere 20 de milioane de euro, şi a lăsat de înţeles că acesta va fi titular şi împotriva nemţilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu: "Nu i-am reproşat nimic lui Olimpiu Moruţan"

"Olimpiu e un jucător extraordinar, cu calităţi tehnice unice. Probabil la el s-a simţit oboseala, pentru că jucătorii de la FCSB au avut un derby înainte de turneul final. Au jucat cu CFR Cluj. Ritmul aici este mai bun ca în campionatul nostru. 

E puţin mai obosit…nu i-am reproşat nimic, că ar fi fost egoist. La el mă aştept ca în anumite faze să insiste pe driblinguri şi pe execuţiile sale care de multe ori sunt execuţii de excepţie. Nu am ce să-i reproşez. Ca orice antrenor, mi-aş fi dorit să înscrie sau să aibă un assist. Dar a avut contribuţie la cele 4 puncte obţinute în echipă. Sper ca în următorul meci să spargă gheaţa şi să dea gol", a declarat Adrian Mutu.

Olimpiu Moruţan, pus la zid de Dumitru Dragomir

Dumitru Dragomir a dat de pământ cu fotbalistul FCSB, căruia îi transmite că trebuie să renunţe la individualism pe teren.

Reclamă
Reclamă

"Băi, Moruțan dacă nu-i spune cineva să joace pentru echipă… el vrea să joace pentru el, să fie vândut, să își ia bani mulți. Să stea dracu’ liniștit! Altfel nu dă doi bani nimeni pe el. Să-l cheme Gigi la raport? Băi băiatule, îți bagi joc de carieră? Nu joacă nicăieri în lume dacă face treaba asta", a declarat fostul preşedinte al LPF.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36 5 feb.
“Ne-am atins obiectivul!” Elias Charalambous încrezător în şansele FCSB pentru play-off. De ce nu a jucat Ngezana
23:15 5 feb.
BREAKING NEWSDennis Politic a plecat de la FCSB! Anunțul făcut de campioana României
23:12 5 feb.
Salariu dublat pentru un titular de la FCSB, după victoria cu Botoșani. Anunțul lui Gigi Becali: „Asta e promisiunea”
23:09 5 feb.
VideoIftime: “Suntem cu apa până la gât!” De ce nu mai crede în play-off
22:56 5 feb.
Gigi Becali a spus de ce l-a lăsat pe bancă pe Daniel Bîrligea, în FCSB – Botoșani 2-1: „Eu sunt stăpân, restul slujitori”
22:56 5 feb.
Darius Olaru rămâne cu picioarele pe pământ, după victoria cu Botoșani: „Ne-am făcut meciul singuri greu”
1 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 2 BREAKING NEWSAdrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru 3 FotoAfacerea uriaşă pe care Gigi Becali se chinuie să o vândă de ani buni: “M-am gândit să îi dau în judecată” 4 Destinaţie surpriză pentru portarul FCSB. Gigi Becali îşi dă acordul: “Eu spun că vrea” 5 Daniel Pancu a anunțat în direct noul transfer al lui CFR Cluj. Jucătorul asociat cu FCSB semnează cu rivala 6 “Mititelu nu a avut nimic” Prima reacţie din partea Universităţii Craiova după decizia privind palmaresul
Citește și