Tragedie în Turcia! Un suporter a făcut infarct după Galatasaray – Fenerbahce 1-2: „S-a prăbuşit la pământ! Nu a suportat această emoţie!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 22 noiembrie 2021, 17:42

Un suporter al lui Fenerbahce a murit duminică, suferind un atac de cord, după golul victoriei marcat în timpul prelungirilor în derby-ul de la Istanbul împotriva celor de la Galatasaray, scor 2-1, anunţă agenţia de presă turcă DHA, citată de lefigaro.fr.

Fenerbahce fani

Un suporter a făcut infarct după Galatasaray - Fenerbahce 1-2

Un suporter a făcut infarct după Galatasaray – Fenerbahce 1-2

Condusă rapid cu 1-0 la Galatasaray, Fenerbahce a egalat în minutul 31 datorită lui Mesut Ozil. Dar deznodământul a venit în ultimele secunde ale meciului, în minutul 90+4, cu golul mijlocaşului portughez de la Fenerbahce, Miguel Crespo.

Ahmet Uysal, în vârstă de 60 de ani, se afla în cafeneua condusă de nepotul său din Alasehir (vest), oraş la aproximativ 100 de kilometri de Izmir. Potrivit DHA, bărbatul de 60 de ani, „fanatic al lui Fenerbahce”, a exultat în timpul celui de-al doilea gol al echipei sale înainte de a se prăbuşi. Dus la spital, suporterul a murit în ciuda intervenţiei medicilor, potrivit news.ro.

„Când Fenerbahce, pe care l-a iubit atât de mult, a marcat în timpul prelungirilor, unchiul meu s-a prăbuşit la pământ. Nu a suportat această emoţie”, a spus nepotul său, Ercan Uysal, conform presei din Turcia.

Fenerbahce, care nu a mai câştigat niciun meci din prima ligă din 3 octombrie, se află acum pe locul cinci în clasament, cu 23 de puncte în 13 meciuri, la şapte puncte în spatele liderului Trabzonspor.

Olimpiu Moruţan a demonstrat încă o dată că este într-o formă incredibilă la Galatasaray. Mijlocaşul nostru a oferit un assist superb la primul gol marcat de Cim Bom, în marele derby cu Fenerbahce.

În minutul 16, Moruţan a primit un balon pe contraatac şi l-a găsit perfect pe Akturkoglu, după o pasă printre trei adversari. Acesta a înscris cu un şut plasat şi a deschis scorul.

Jucătorul cotat la 5 milioane de euro a ajuns astfel la două pase decisive de la venirea la Galatasaray. De altfel, el a marcat şi trei goluri pentru echipa lui Fatih Terim.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche și Maria Popovici prepară clătite speciale

Karim Benzema
Fotbal • 28 nov., 23:55
Karim Benzema a scris istorie în Real Madrid – Sevilla 2-1. Dries Mertens, show total în Napoli – Lazio 4-0. Chelsea – Manchester United 1-1. Toate rezultatele zilei sunt AICI
Marius Şumudică
Fotbal extern • 28 nov., 20:10
Marius Şumudică, un car de nervi în Yeni Malatyaspor – Galatasaray 0-0! Antrenorul român a fost eliminat în minutul 90+7 după un scandal monstru
Marius Sumudica, dezlănțuit în Turcia
Fotbal intern • 28 nov., 9:45
Malatyaspor – Galatasaray | Marius Șumudică, dezlănțuit înaintea meciului cu Moruțan și Cicâldău! „Șumi” a pus tunurile pe toată lumea. „Sunt lucruri care trebuie spuse!”
Anamaria Prodan, goală pe internet. Ce reacție a avut și cum explică apariția pozelor
17:27 „Balonul de Aur din 2021 nu îi aparţine!” Impresarul lui Robert Lewandowski a răbufnit după ce Lionel Messi a câştigat Balonul de Aur 2021 17:25 Antrenor-surpriză pe lista FRF: „Sunt surprins şi mândru”. Cine i-ar putea lua locul lui Mirel Rădoi 16:56 Lovitură teribilă pentru Dinamo: „Au dispărut fără urmă, s-a furat tot”. Cornel Dinu trage semnalul de alarmă 16:53 „Orice este posibil în acest moment!” Ce se va întâmpla cu Denis Alibec după ce Dan Petrescu l-a exclus din lot. Anunţul făcut de conducerea CFR-ului 16:31 „Eu mă aștept ca unul dintre ei să semneze!” Narcis Răducan ştie cine poate fi selecţionerul României după plecarea lui Mirel Rădoi: „Pronostic de 50%-50%” 16:04 EXCLUSIV AS.ro LIVEJucătorii români, scumpi și pentru Emirate: ”Au fost câteva tatonări!” Daniel Isăilă pariază pe noua generație de la echipa națională: ”Sper să fie inspirați în alegerea selecționerului!” 15:53 Denis Alibec, OUT din lotul campioanei CFR Cluj. Gestul care l-a scos din minţi pe Dan Petrescu 15:27 Gigi Becali ştie deja care va fi următorul antrenor de la FCSB! „Mi-a spus că voi merge acolo şi voi antrena acolo” 15:26 Bănel Nicoliţă a revenit în România, după ce s-a spus că a fugit din ţară din cauza interlopilor şi cămătarilor. Ce anunţ a făcut 15:03 Programele Antenei 1, preferatele românilor în zi aniversară! Antena 1, lider detaşat de piaţă la nivelul întregii zile