Închide meniul

"Trebuie să fie bărbat!" Ce au discutat la telefon Gigi Becali şi Florinel Coman. "Staţi liniştiţi, nu îl las la greu"

Antena Sport Publicat: 23 februarie 2021, 17:00

Comentarii
"Trebuie să fie bărbat!" Ce au discutat la telefon Gigi Becali şi Florinel Coman. "Staţi liniştiţi, nu îl las la greu"

Gigi Becali l-a sunat pe Florinel Coman după scandalul în care acesta s-a ales cu dosar penal

Florinel Coman este în centrul unui scandal uriaş, după ce a fost prins gonind cu un permis neînregistrat în România. Actul a fost prezentat în premieră de Antena 1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În exclusivitate pentru AS.ro, Gigi Becali a susţinut că permisul este eliberat în Ucraina şi că fotbalistul său nu riscă decât o amendă. Patronul FCSB a ţinut să îl liniştească pe fotbalist. 

Ce i-a transmis Gigi Becali lui Florinel Coman: " I-am spus că sunt alături de el" 

"L-am căutat pe Florinel să discut cu el și să îl mai liniștesc. I-am spus că sunt alături de el și l-am rugat să nu se uite pe la televizor și pe site-uri în aceste zile. El este unul dintre jucătorii mei foarte importanți din echipă. Din punctul meu de vedere el trebuie să joace în următorul meci de campionat. Trebuie să fie bărbat și să treacă peste acestă problemă. De ce să nu joace?

În cel mai rău caz, el va primi cu suspendare. Nu este vreun infractor și nu este recidivist. Am văzut că s-a facut atâta tam-tam după acest caz, dar unii văd că spun că nu a avut niciun fel de act la el. Te doare mintea de ce prostii pot să debiteze unii. Stați liniștiți că Florinel este bine și nu îl lasă la greu Gigi Becali”, a spus şeful FCSB, pentru prosport.

Unul dintre colegi i-a devenit şofer lui Florinel Coman pentru ca acesta să ajungă la baza de antremanent de la Berceni. De aici, fotbalistul lui FCSB a transmis primul său mesaj după scandalul în urma căruia s-a ales cu dosar penal şi riscă o pedeapsă cu închisoarea. Coman a confirmat că a prezentat un permis din Ucraina pentru Observator, de la Antena 1.

Reclamă
Reclamă

"Reporter: Ce s-a întâmplat aseară?
Florinel Coman: Ce să se întâmple? Nimic. Nu pot să vorbesc, sunt la antrenament acum!
Reporter: Înţeleg că l-ai luat în Ucraina şi e totul în regulă cu permisul, nu?
Florinel Coman: Sunt la antrenament. Da, dar nu pot să vorbesc!",
a transmis Florinel Coman.

Înapoi la Homepage
Reclamă

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:11 9 mart.
Neluţu Varga scoate banii! Le-a pregătit o primă jucătorilor şi lui Daniel Pancu, după a 11-a victorie la rând!
23:11 9 mart.
OFICIAL | S-au stabilit data și ora primelor meciuri din play-off. Când se joacă derby-ul Rapid – Dinamo
22:54 9 mart.
Răsturnare de situație în programul play-out-ului. Debutul lui Mirel Rădoi la FCSB, reprogramat după CFR – Dinamo
22:39 9 mart.
Pancu a stabilit obiectivul, după a 11-a victorie la rând: “Titlul”! Surprinzător: cu cine crede că se luptă CFR
22:35 9 mart.
“Perla” CFR-ului jubilează după victoria cu Dinamo și al 11-lea succes la rând în Liga 1: “Echipă extraordinară”
22:24 9 mart.
“Asta e principala problemă” Zeljko Kopic a spus unde suferă Dinamo după a treia înfrângere la rând a “câinilor”
1 Primul titular care pleacă de la FCSB cu Mirel Rădoi antrenor 2 Marea companie din România, cumpărată de Mirel Rădoi. Ce avere a ajuns să aibă tehnicianul FCSB 3 Mirel Rădoi a ales pe cine bagă în poartă la FCSB. Ce se întâmplă cu Târnovanu 4 Gigi Becali a făcut anunţul, după întâlnirea cu Mirel Rădoi de la palat: “Are ofertă de 1,6 milioane” 5 Ce a spus Cristi Chivu despre penalty-ul cerut de Inter în finalul nebun de meci cu Milan 6 “Cum o să puteți trei luni să nu faceți schimbările la FCSB?” Ce a putut răspunde Gigi Becali
Citește și