Tudor Băluţă, la un pas de a fi antrenat de Mircea Lucescu. Patronul lui Dinamo Kiev confirmă negocierile! Detaliile oferite de Surkis

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 octombrie 2020, 15:46

Comentarii
Tudor Băluţă, la un pas de a fi antrenat de Mircea Lucescu. Patronul lui Dinamo Kiev confirmă negocierile! Detaliile oferite de Surkis

Mircea Lucescu a insistat pentru Tudor Băluţă

Patronul ucrainenilor a oferit detalii despre negocierile care sunt în derulare. Igor Surkis a confirmat că mijlocaşul de 21 de ani a fost dorit cu insistenţă de "Il Luce".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tudor Băluţă poate juca în Champions League cu Dinamo Kiev

"Da, transferul lui Tudor Băluţă este ideea lui Mircea Lucescu. În acest moment nu putem spune că negocierile s-au finalizat, dar am transmis deja toate documentele către clubul de care aparţine şi aşteptăm răspunsul.

Noi ne dorim să luăm jucătorul sub formă de împrumut până la finalul sezonului. Vom include în contract şi clauza unui transfer definitiv, astfel încât să nu îl pierdem dacă va confirma la noi", a declarat Igor Surkis, conform sport.ua.

Ar fi o mutare excelentă pentru mijlocaşul care nu a confirmat la echipa din Premier League. Graham Potter l-a trimis la juniori, acolo unde Băluţă a înscris un gol superb. O mutare în Ucraina l-ar putea ajuta să fie adversarul lui Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi în grupele Champions League. Gruparea din Kiev se va duela cu Juventus, Barcelona şi Ferencvaros.

Brighton l-a cumpărat pe Băluţă de la Viitorul, la începutul anului trecut, pentru aproximativ 3 milioane de euro. Sezonul trecut l-a împrumutat la ADO Den Haag.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:07

Programul sferturilor de finală din Europa League! Celta lui Ionuţ Radu, duel cu Freiburg

0:40

AS Roma, eliminată dramatic de Bologna din Europa League, cu Istvan Kovacs la centru! Toate rezultatele

0:06

Thiago Silva a jucat meciul cu numărul 1000 din carieră! Brazilianul a intrat într-un club select. Cine a mai reușit asta

0:00

Andrei Raţiu – Răzvan Marin, duel românesc în sferturile Conference League! Toate rezultatele serii

23:52 19 mart.

Reacţia lui Ştefan Baiaram după Craiova – Dinamo 0-1! Ce a spus despre tensiuni şi eliminarea lui Bancu

23:36 19 mart.

EXCLUSIVMesajul lui Gică Craioveanu pentru Rădoi, după ce antrenorul s-a întors la FCSB, deşi spunea că nu o va face

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 4 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui 5 Accidentare incredibilă în Liverpool – Galatasaray. Jucătorul, scos pe targă și dus la ambulanță 6 Mirel Rădoi a venit cu replica, după ce Gigi Becali a spus despre el că “nu vrea să ia Craiova titlul”
Citește și