UEFA Champions League | Porto – Juventus 2-1, Sevilla – Dortmund 2-3. Ronaldo a cerut penalty la ultima fază a meciului. Haaland, dublă de senzaţie

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 februarie 2021, 20:49

Profimediaimages

Cristiano Ronaldo este golgheterul la zi din Serie A

CHAMPIONS LEAGUE | FC Porto – Juventus 2-1, Sevilla – Dortmund 2-3

Haaland a reuşit o dublă de senzaţie şi a dat şi o pasă de gol. Norvegianul a ajuns la 18 goluri marcate în doar 13 meciuri jucate în Liga Campionilor. Nimeni nu a mai reuşit asta până acum. S-a terminat 3-2 pentru Dortmund, care pleacă cu prima şansă la calificare în sferturile de finală.

Juventus a suferit teribil la Porto, care a condus cu 2-0 până în minutul 83. Chiesa a marcat un gol uriaş în minutul 82, care îi oferă lui Juventus şanse reale de calificare în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. La ultima fază a meciului, Cristiano Ronaldo a cerut penalty la ultima fază a meciului, dar arbitrul a decis că nu a fost după ce a consultat VAR-ul.

Min. 90+4: FINAL! Porto şi Dortmund s-au impus în faţa celor de la Juventus, respectiv Sevilla.

Min. 84: GOOOL Sevilla! Luuk de Jong reduce din diferenţă!

Min. 82: GOOOL Juventus! Chiesa marchează golul care o face pe Juventus să spere la califcare!

Min. 46: GOOOL Porto! Marega a marcat al doilea gol pentru Porto. O nouă gafă în defensiva italienilor.

Min. 43: GOOOL Borussia Dortmund! Haaland e magnific şi reuşeşte dubla.

Min. 27: GOOOLLL Borussia Dortmund! Haaland a înscris superb, după un 1-2 încântător cu Sancho.

Min. 19: GOOOLLL Borussia Dortmund! Mahmoud Dahoud a marcat cu o super-execuţie şi a restabilit egalitatea.

Min. 7: GOOOLLL Sevilla! Suso a deschis scorul pe Ramon Sanchez Pizjuan!

Min. 1: GOOOOL Porto! Taremi profită de o gafă uluitoare în defensiva celor de la Juventus şi a marcat!

Min. 1:  Au început cele două meciuri din această seară din Champions League.

FC Porto: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu – Corona, Uribe, Sergio Oliveira, Otavio – Marega, Taremi

Juventus: Szczesny – Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro – Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie – Kulusevski, Ronaldo

Sevilla: Bounou – Jesus Navas, Kounde, Carlos, Escudero – Jordan, Fernando, Rakitic – Suso, En-Nesyri, Gomez

Borussia Dortmund: Hitz – Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro – Dahoud, Can, Bellingham – Reus, Sancho – Haaland

Cristiano Ronaldo a marcat 134 de goluri în Champions League. Rivalul său, Lionel Messi, tocmai a înscris, cu PSG, pentru a 119-a oară în competiţia stelelor. Starul Barcelonei nu s-a putut bucura prea mult. Kylian Mbappe a reuşit un hat-trick în victoria cu 4-1 de pe Camp Nou.

Atalanta – Real Madrid, 24 februarie

Cine va câştiga Marele Premiu al Austriei?

Live Antena Sport

„Lamentabil. Nu sunt scuze!” Mihai Stoica a dat de pământ cu jucătorii Italiei, după eliminarea de la EURO 2024: „Ruşinos!”

21:26

Presa din Italia şi-a făcut praf jucătorii, după eliminarea de la EURO 2024: „Dezastru” / „Fără suflet şi fără picioare”

21:10

Romain Bardet a câştigat prima etapă a Turului Franţei! Ciclistul de 33 de ani, pentru prima oară în carieră în tricoul galben

21:00

Germania – Danemarca LIVE TEXT (22:00). Țara gazdă continuă lupta pentru marele trofeu. Echipele de start

20:54

Elveția – Italia 2-0. Surpriză uriaşă la EURO 2024. Campioana en-titre, eliminată încă din optimile de finală

20:33

Valentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaş

1 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024 2 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate privirile 3 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3 4 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcat 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelona 6 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)