Închide meniul

Un triplu campion cu Dinamo, atac direct la adresa spaniolilor: ”Din păcate, totul a fost o mare țeapă!”

Gal Dorin Publicat: 11 decembrie 2020, 17:26

Un triplu campion cu Dinamo, atac direct la adresa spaniolilor: ”Din păcate, totul a fost o mare țeapă!”

Iulian Tameș s-a declarat mâhnit de situația de la Dinamo

Fostul mijlocaș, care nu face foarte multe apariții publice, a vorbit despre modul în care a ajuns Dinamo sub managementul acționarilor spanioli și a recunoscut că a luat în considerare cel mai negru scenariu: Acela ca echipa pe care o iubește să ajungă în faliment.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iulian Tameș a crezut în proiectul spaniolilor de la Dinamo

Tameș a declarat că s-a simțit entuziasmat atunci când a văzut proiectul pe care spaniolii l-au pus pe masă atunci când au venit la echipă și că probabil acest lucru a fost ideea care l-a atras și pe Cosmin Contra înapoi în ”Ștefan cel Mare”.

”Puțini nu le dădeau șanse spaniolilor. Dinamoviștii au crezut în proiectul lor. Și eu am crezut că o să fie o schimbare totală. Cred că și Cosmin Contra, care a fost implicat direct, a crezut în proiect. Din păcate, a fost o mare țeapă”, a răbufnit Iulian Tameș într-un interviu pentru gsp.ro

Iulian Tameș: ”Am jucat pentru Dinamo de la 12 ani!”

”Am crescut acolo, am jucat pentru ei de la 12 ani și mă doare să văd această situație. Criza este de mai mult timp, nu de acum. Din păcate, cred că s-a ajuns la limită. Dacă n-o să vină cineva să preia acest club, cred că se va ajunge la faliment!

Să vină cineva să facă o infuzie de capital și să ridice acest club! Mi-ar părea tare rău să o ia din Liga 4. Sunt foarte multe echipe care încep de acolo și nu le e ușor să revină în prima ligă. Vedeți Rapidul cum se chinuie, Petrolul, U Cluj”, a fost cerința fostului jucător care a câștigat de trei ori titlul cu Dinamo.

Reclamă
Reclamă

Lovitură de stat la Dinamo! Consiliul de Administrație vrea să îi ”detroneze” pe spanioli. Cine își va pierde funcția

Dinamo este aproape de a se dezintegra din cauza managementului defectuos al spaniolilor, iar românii din cadrul clubului și-au pus în gând să oprească acest lucru în următoarea ședință a Consiliului de Administrație.

În ședința precedentă, Pablo Cortacero și ale sale ”proxima semana” nu au mai fost suficiente pentru a-i menține credibilitatea spaniolului, astfel că membrii Consiliului de Administrație l-au scos cu vot unanim din funcție. Locul său a fost luat de un român, Constantin Eftimescu.

De această dată, membrii CA de la Dinamo vor să îi scoată din organigramă și pe ceilalți oameni de încredere ai lui Cortacero, adică directorul sportiv Rufo Collado și directorul general Alex Couto.

Reclamă

Astfel, dacă totul merge conform planului, Collado ar urma să își piardă complet funcția din cadrul clubului, în timp ce Couto își va pierde dreptul de semnătură, raportează cei de la ProSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:09

Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor

9:06

VideoIndiana Pacers – Oklahoma City Thunder 111-110. Haliburton a adus victoria în meciul 1 după un final dramatic

8:50

Cea mai tare reacţie după ce Cristi Chivu s-a înţeles cu Inter: “Este a treia bombă atomică”

8:41

Italienii au numit avantajele lui Cristi Chivu, după ce s-a înţeles cu Inter: “Numele său evocă amintiri plăcute”

8:21

BREAKING NEWSLouis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF

23:55 5 iun.

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire” 6 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner
Citește și