Următorul transfer pregătit de Gică Hagi. Farul vrea un internaţional român, care a fost antrenat şi de Mircea Lucescu

Mihai Ispas Publicat: 23 iunie 2021, 14:09

Comentarii
Următorul transfer pregătit de Gică Hagi. Farul vrea un internaţional român, care a fost antrenat şi de Mircea Lucescu

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Tudor Băluţă, fotbalistul aflat sub contract cu Brighton, este următorul transfer pregătit de Gică Hagi la Farul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Următorul transfer pregătit de Gică Hagi

Pentru mijlocaşul în vârstă de 22 de ani ar fi o revenire sub comanda lui Hagi. El a fost cedat de Viitorul în 2019 la gruparea din Anglia, în schimbul a 3 milioane de euro.

Băluţa nu a reuşit să se impună şi a fost împrumutat în Olanda, la Den Haag, şi în Ucraina, la echipa lui Mircea Lucescu, Dinamo Kiev.

Băluţă a fost mai mult accidentat, iar Lucescu nu i-a prelungit împrumutul de la Brighton. Acum, Hagi negociază un acord pentru cel puţin 6 luni, scrie ziare.com.

Băluţă are 9 meciuri la echipa naţională, unde era considerat unul dintre jucătorii de viitor, înaintea transferului în Anglia.

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu laudă fuziunea dintre Viitorul şi Farul: “Cred că vor fi o forţă în acest campionat”

Dan Petrescu este printre cei care l-au felicitat pe Hagi pentru proiectul demarat la Constanţa prin fuziunea dintre Farul şi Viitorul.

„Era şi timpul să se întoarcă. Echipa n-a mers prea bine fără el. Uniţi cu cei de la Farul, cred că vor fi o forţă în acest campionat. Depinde foarte mult şi de jucătorii care vor veni”, a spus Dan Petrescu.

Miodrag Belodedici a fost savuros. I-a cerut lui Hagi să demonstreze din nou că este un antrenor de top.

Reclamă

„Trebuie să demonstreze! Îl aştept să demonstreze, la fel ca atunci când era fotbalist. Degeaba are nume, dar trebuie să demonstreze mai departe. Îi dorim succes”, a spus Miodrag Belodedici.

Gică Hagi, primele trei transferuri la Farul

Hagi a transferat deja trei jucători. Portarul naţionalei de tineret, Mihai Aioani, fostul atacant al lui FCSB, Adrian Petre, şi fostul fundaş al Viitorului, Ionuţ Larie, au devenit jucătorii Farului.

“Cred că cel mai mult a contat pentru mine domnul Hagi, deoarece este un antrenor foarte bun. Impune un anumit stil de joc şi, din câte am înţeles, este un tip foarte strict. În primul rând, sper să intrăm în play-off, pentru că ăsta este gândul tuturor şi de acolo să avem o clasare cât mai bună. De ce nu, poate chiar să câştigăm titlul. În copilărie, îmi plăcea foarte mult de Tătăruşanu şi chiar familia şi mulţi prieteni îmi spuenau ‘Micul Tătăruşanu’”, a spus Marian Aioani, la prezentarea oficială.

Hagi a anunţat că va face echipă mare la Farul, după fuziunea dintre Viitorul şi clubul constănţean.

„Le mulțumesc tuturor care au contribuit la acest proiect, prin care rămâne un singur brand, o singură echipă, o singură echipă. Îi mulțumesc lui Ciprian pentru că a înțeles că acesta este singurul drum. Până acum era mai simplu, acum reprezentăm un oraș, toată Dobrogea. Fiecare suporter trebuie să fie mândru. Am o singură strategie, să devin cel mai bun. Asta vom încerca. Trebuie să facem o echipă mare, care să atace și după să se apere. Îmi place să câștigăm. Împreună putem deveni cei mai buni. Mă oblig să duc standardul de performanță la cel mai înalt nivel”, a spus Gică Hagi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:51

Inter Miami, gest uriaș față de Lionel Messi! Cum vor să-l omagineze pe starul argentinian

17:47

Arda, „salvat” de assist-ul cu România! Anunțul făcut de Marca

17:36

LIVE SCORERomânia U20 – Polonia U20. Tricolorii lui Adrian Iencsi, duel tare în Elite League

17:25

EXCLUSIVRamona Verman, încrezătoare că se va califica la Jocurile Olimpice de la Los Angeles: “Chiar e foarte accesibil”

16:57

Dumitru Dragomir știe cum va arăta echipa de start a României cu Gică Hagi la cârmă. Ce sfat are în cazul lui Ianis

16:50

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 27 martie

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2”
Citește și