Închide meniul

”Vamos!” Rafael Nadal, în semifinalele Turneului Campionilor. Ibericul, aproape de singurul trofeu major care îi lipsește

Gal Dorin Publicat: 20 noiembrie 2020, 6:37

Comentarii
”Vamos!” Rafael Nadal, în semifinalele Turneului Campionilor. Ibericul, aproape de singurul trofeu major care îi lipsește

Rafael Nadal l-a învins pe Stefanos Tsitsipras la Turneul Campionilor

Rafael Nadal a fost jucătorul mai consistent pe teren până în momentul în care și-a pierdut serviciul și setul doi, dar a reușit să revină și să îl câștige pe al treilea. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rafael Nadal: ”Am jucat un tenis foarte bun vreme de două seturi”

”Am jucat, cred eu, un tenis foarte bun vreme de două seturi. Scorul a fost apropiat, dar am simțit că jucam mai bine decât el. Apoi, situația s-a schimbat. A câștigat acel game și apoi a început să îmi fie greu pe serviciu.

Este întotdeauna un sentiment bun când joci bine și joci împotriva celor mai buni jucători din lume. Știi că vei fi într-o luptă grea și asta s-a întâmplat și în această seară. Am reușit să găsesc o cale de a câștiga. Sunt foarte fericit”, a declarat Rafael Nadal după meci, conform britanicilor de la BBC.

Ibericul, câștigător a 20 de titluri de Grand Slam, va juca sâmbătă cu rusul Daniil Medvedev pentru un loc marea finală. Medvedev este deja proiectat ca fiind câștigătorul Grupei Tokyo 1970. 

Reclamă
Reclamă

Rafael Nadal, în drum spre primul Turneu al Campionilor

Turneul Campionilor este singurul trofeu major care încă lipsește din vistieria ibericului, de altfel una dintre cele mai impresionante.

Nadal l-a învins pe Tsitsipas în faza grupelor și anul trecut, dar grecul a fost cel care a triumfat până la urmă și și-a adjudecat cel mai important trofeu al carierei de până acum.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:20
Adrian Mutu nu i-ar spune “nu” FCSB-ului. Gigi Becali, motivul pentru care dă înapoi: “Eu n-aș accepta”
8:17
Cristi Chivu, pe lista scurtă a lui Real Madrid! Românul, văzut ca un posibil înlocuitor pentru Arbeloa
0:07
Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată”
23:51 27 ian.
Ungaria, surpriză de proporţii la European! Favorita grupei riscă ratarea semifinalelor
23:23 27 ian.
Cum i-a numit Jose Mourinho pe Cristi Chivu şi Arbeloa, după ce s-a înţeles că i-a atacat!
23:20 27 ian.
O altă tragedie la PAOK! Un fan a murit când a auzit de accidentul teribil din România
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei 4 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?” 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România
Citește și