Închide meniul

Veşti triste despre starea de sănătate a lui Pele. Fiica legendei Braziliei îi îndeamnă pe fani să se roage pentru tatăl ei: “Ştim că nu suntem singuri”

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 decembrie 2022, 8:32

Veşti triste despre starea de sănătate a lui Pele. Fiica legendei Braziliei îi îndeamnă pe fani să se roage pentru tatăl ei: Ştim că nu suntem singuri

Pele este internat în spital / The Sun

Veşti triste despre starea de sănătate a lui Pele. Fostul mare jucător de fotbal rămâne în spital, starea sa de sănătate fiind una precară. Câştigător de trei ori a Cupei Mondiale, Pele suferă de cancer, iar medicii au decis că e un risc prea mare să fie externat de Sărbători.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Legenda fotbalului mondial, Pele, va petrece Crăciunul în spital, conform anunţului făcut miercuri, pe Instagram, de către fiicele sale, dar şi buletinului medical dat publicităţii, în aceeaşi zi, de medicii de la Spitalul Albert Einstein.

Veşti triste despre starea de sănătate a lui Pele

Starea de sănătate a lui Pele este îngrijorătoare. Potrivit buletinului medical, cancerul lui Pele progreseaază şi fostul fotbalist necesită “o îngrijire mai atentă pentru a trata insuficenţa renală şi cea cardiacă”.

Pacientul este internat într-un salon normal, unde primeşte toate îngrijirile necesare”, iar decizia medicilor a fost aceea de a-l ţine internat pe legendarul fotbalist pentru încă o perioadă, neprecizată.

Şi două dintre fiicele fostului fotbalist, Kely Nascimento şi Flavia Arantes, au anunţat pe conturile lor din social-media că Pele va rămâne internat pe perioada Crăciunului: „Crăciunul nostru acasă a picat! Am decis împreună cu medicii că, din diverse motive, este mai bine să rămânem în spital, alături de această a doua familie a noastră, echipa spitalului Albert Einstein”, au scris Kely şi Flavia.

Reclamă
Reclamă

Kely Nascimento i-a rugat pe fanii legendei fotbalului să se roage pentru sănătatea tatălui ei.

Dragostea pentru el, poveștile și rugăciunile voastre sunt o mare mângâiere pentru că știm că nu suntem singuri“, a fost mesajul transmis de Kely, potrivit thesun.co.uk.

Pele (82 de ani) a fost internat la Spitalul Albert Einstein, din Sao Paulo, în ziua de 29 noiembrie.

Reclamă

Marele Pele, mesaj emoţionant după ce Argentina a câştigat Cupa Mondială

Marele Pele, mesaj emoţionant după ce Argentina a câştigat Cupa Mondială. Condusă magistral de Lionel Messi, Argentina a devenit pentru a treia oară în istorie campioană mondială.

Pele nu a rămas indiferent la perfomanţa fabuloasă reuşită de Argentina, deşi rivalitatea cu Brazilia este una uriaşă. Pele a făcut referire şi la Diego Maradona, cel cu care a avut o frumoasă relaţie de prietenie. Nu l-a uitat nici pe Kylian Mbappe, cel care a reuşit să marcheze un hat-trick în finala cu Argentina. Pele spune că Mbappe reprezintă viitorul fotbalului.

Astăzi, fotbalul continuă să-și spună povestea, ca întotdeauna, într-un mod captivant. Messi a câștigat prima sa Cupă Mondială, așa cum merita prin prisma traiectoriei sale.

Dragul meu prieten, Mbappe, a marcat patru goluri într-o finală. Ce cadou a fost să urmăresc acest spectacol pentru viitorul sportului nostru.

Și nu puteam să nu felicit Marocul pentru campania incredibilă. E grozav să vezi Africa strălucind. Felicitări Argentina! Cu siguranță, Diego zâmbește acum”, a scris marele Pele pe reţelele de socializare.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:49

Răzvan Marin şi-a decis viitorul! Ce va face după meciurile echipei naţionale: “Iau în considerare”

18:25

Unirea Slobozia – FC Voluntari (ora 20.00) Adrian Mihalcea şi Florin Pîrvu, duel crucial pentru Liga 1

18:20

EXCLUSIV“Avem forţa să câştigăm în Austria?” Răspunsul lui Denis Alibec înaintea meciului vital al naţionalei!

18:00

EXCLUSIV“Continuă bătălia pentru recordul mondial între David Popovici şi Pan Zhanle?” Răspunsul Cameliei Potec

17:47

Adrian Mititelu, dezvăluiri despre jucătorul dorit de Gigi Becali! Unde va pleca Vladislav Blănuţă

17:30

Anunţul care nu va fi pe placul lui Gigi Becali! Verdictul despre calificarea FCSB în Champions League

1 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei
Citește și