Închide meniul
Video

VIDEO EXCLUSIV | Mihai Neşu, mesaj emoţionant pentru Gigi Becali şi oficialii Armatei: "Niciuna nu poate să fie Steaua fără cealaltă. Sper să se unească!"

Antena Sport Publicat: 19 martie 2021, 18:09 / Actualizat: 12 mai 2021, 12:18

Comentarii

Sunt zece ani de la teribilul accident al lui Mihai Neşu. Nu există un luptător mai mare ca el. Fostul internaţional român conduce o fundaţie şi vrea să-i vadă şi pe alţii zâmbind, aşa cum el reuşeşte zi de zi. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Neşu: "Dumnezeu mi-a găsit un rost, chiar şi în situaţia asta"

"Trebuie să trecem cu zâmbetul pe buze peste orice, că altfel e mai greu! Viaţa mea şi starea de spirit s-au îmbunătăţit.

Dumnezeu mi-a găsit un rost, chiar şi în situaţia asta, să fiu poate chiar mai de folos decât atunci când jucam fotbal", a declarat Mihai Neşu pentru AS.ro.

Neşu a jucat 7 ani la Steaua şi FCSB! El ţine cu FCSB la titlu şi cu Steaua prietenului Ogăraru în bătălia pentru promovarea in Liga 2!

"Mi se pare că niciuna nu poate să fie Steaua fără cealaltă. Sper să se unească la loc", a mai precizat fostul fundaş.

Reclamă
Reclamă

Săptămâna viitoare, la ştirile AntenaSport, aflaţi care este misiunea pe care Neşu şi-a ales-o în viaţă şi totul despre povestea fundaţiei sale! 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:21
Procedurile pentru tragerea la sorţi finală a Cupei Mondiale au fost anunţate! Decizia luată de FIFA
19:57
Mihai Stoica a confirmat discuțiile pentru primul transfer al FCSB-ului: „Ne-a interesat mereu”
19:45
LIVE SCOREAjax – Benfica și Galatasaray – Union SG se joacă acum. Programul zilei în Champions League
19:37
Motivul pentru care a picat transferul care l-ar fi făcut pe Robert Lewandowski să joace împotriva FCSB-ului!
19:26
Valeriu Iftime avertizează granzii din Liga 1: „Pentru noi e greu să pierdem”
19:08
VIDEOGică Hagi a mers la meciul din Liga Campionilor al lui Galatasaray! “Regele”, asaltat de fani
1 Afacerea care i-a adus lui Mihai Rotaru averea de “300 de milioane de euro”. Patronul Universităţii Craiova e putred de bogat 2 Mihai Rotaru face un dublu transfer la Universitatea Craiova! Vinde pe 10 milioane de euro, aduce un fost atacant al României 3 Marea companie din România a fost scoasă la vânzare de Gigi Becali. “Vreau să vând o fabrică…” 4 11 milioane de euro pentru transferul lui Louis Munteanu. A venit confirmarea 5 Andrei Rațiu are o nouă poreclă, după ce a “rupt norii” în Spania: “E pur și simplu o nebunie!” 6 Louis Munteanu, ca şi transferat de la CFR Cluj. Cu Rapid „a fost chiar antrenorul” să-l vadă jucând
Citește și