VIDEO | FCSB 2 a câştigat derby-ul cu Dinamo 2. Egalaţi în minutul 85, roş-albaştrii au dat lovitura după o gafă uriaşă a "câinilor"

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 noiembrie 2020, 13:59

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Alexandru Buziuc, decisiv la FCSB 2

• FCSB II - Dinamo II 2-1
  • Golul victoriei, marcat în minutul 88

Au fost emoţii la jumătatea primei reprize, când Cristian Dumitru a căzut secerat la pământ. Atacantul "satelitului" celor de la FCSB şi-a speriat coechipierii, iar pe teren a apărut ambulanţa. Din fericire, fotbalistul şi-a revenit şi a putut continua partida.

FCSB 2 şi-a învins rivala Dinamo 2

Gigi Becali şi-a trimis mai mulţi jucători la echipa secundă, iar rezultatul s-a văzut. Alexandru Buziuc a deschis scorul în minutul 66, din penalty. "Câinii" au revenit pe final şi au fost aproape să smulgă o remiză. Au restabilit egalitatea în minutul 85, când Andreas Mihaiu a punctat tot de la punctul cu var.

FCSB 2 a mai avut timp să înscrie o dată. A profitat de o gafă de proporţii a apărării dinamoviste! În minutul 88, portarul roş-albaştrilor a degajat, iar Buziuc a deviat mingea. Un fundaş al grupării din Ştefan cel Mare s-a făcut de râs, iar Ciprian Timiş a făcut 2-1 (01.45.15 faza la care se înscrie golul).

FCSB 2 rămâne la la două puncte în spatele celor de la CSA Steaua. Liderul a trecut cu 5-1 de Baloteşti. A fost ultimua etapă din 2020. Partidele din Liga 3 se vor relua în luna martie a anului viitor.

Cine va câştiga titlul mondial de Formula 1 în 2024?

20:36 Florinel Coman e de neoprit. Cifre fabuloase pentru „Mbappe de România” în acest sezon după golul marcat cu Botoşani 20:31 „Racheta” Nana Antwi, cartonaş roşu la primul meci ca debutant la FCSB! A început să plângă la ieşirea de pe teren 19:59 LIVE VIDEOVizela – Estoril 3-3. Benfica – Portimonense, ACUM în AntenaPLAY. Rio Ave – Sporting (22:30) 19:51 Liverpool a câştigat Carabao Cup, după o finală dramatică cu Chelsea! Virgil van Dijk, eroul lui Klopp. Record uriaş stabilit 19:50 LIVE TEXTFCSB – FC Botoşani 1-0. Coman a marcat cu o „scăriţă” de efect. Nana Antwi, eliminat la primul meci ca titular. Bară Popescu 19:50 VIDEOAlexandru Pantea a venit în cârje la Arena Naţională, înainte de FCSB – FC Botoşani! Iubita l-a ajutat pe fundaşul de 20 de ani 19:26 Foto„Fii bărbat, decât să te scalzi în penibil!” Cristian Daminuţă l-a făcut praf pe Alexandru Albu, după scandalul de la Rapid 19:15 Nana Antwi, titular pentru prima dată de la transferul la FCSB! Charalambous atacă Botoşani cu Octavian Popescu 18:28 „Să nu credem că toţi erau în pijamale şi au băut lăptic!” Reacţie vehementă după scandalul uriaş de la Rapid 18:28 Imagini teribile cu tuşiera de la Betis – Bilbao! Guadalupe Porras, accidentare horror după ce s-a lovit de o cameră TV Vezi toate știrile
Daniel Opriţa a dat de pământ cu jucătorii săi, după înfrângerea de la Reşiţa: "Noi nu suntem Steaua. Şi-au bătut joc de mine"
Liga 2 • 24 feb., 15:51
Daniel Opriţa a dat de pământ cu jucătorii săi, după înfrângerea de la Reşiţa: „Noi nu suntem Steaua. Şi-au bătut joc de mine”
Adrian Neaga a dat verdictul în războiul CSA - FCSB:
Fotbal • 23 feb., 17:20
Adrian Neaga a dat verdictul în războiul CSA – FCSB: „Cred că ea este adevărata Steaua”
Victor Piţurcă a răbufnit în legătură cu proiectul CSA Steaua.
Liga 2 • 16 feb., 19:19
„Înseamnă că nu vor” Victor Piţurcă a răbufnit în legătură cu proiectul CSA Steaua: „N-am ajuns să vorbim cu nimeni”
Liga 1 • 14 feb., 23:18
Marius Lăcătuş, reacţie vehementă după sondajul care arată că 1 din 3 români ţine cu FCSB: „Mă deranjează că Steaua nu e acolo”
Liga 1 • 11 feb., 18:37
Avocatul FCSB-ului în procesul pentru palmares cu CSA Steaua a făcut anunţul la care nu se aştepta nimeni: „Am reevaluat poziţia”
Semne zodiacale care sunt obsedate de culoarea negru. Află dacă te numeri printre ele

4 semne zodiacale care conduc lumea în 2024. Ei sunt nativii care au parte de tot norocul din lume