VIDEO | FCSB 2 a câştigat derby-ul cu Dinamo 2. Egalaţi în minutul 85, roş-albaştrii au dat lovitura după o gafă uriaşă a "câinilor"

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 13.11.2020, 13:59

FCSB 2 a învins-o pe Dinamo 2 într-unul dintre cele mai aşteptate meciuri din Liga 3. Roş-albaştrii s-au impus cu noroc, pe final, după o eroare de proporţii a defensivei adverse.

Alexandru Buziuc

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Au fost emoţii la jumătatea primei reprize, când Cristian Dumitru a căzut secerat la pământ. Atacantul "satelitului" celor de la FCSB şi-a speriat coechipierii, iar pe teren a apărut ambulanţa. Din fericire, fotbalistul şi-a revenit şi a putut continua partida.

FCSB 2 şi-a învins rivala Dinamo 2

Gigi Becali şi-a trimis mai mulţi jucători la echipa secundă, iar rezultatul s-a văzut. Alexandru Buziuc a deschis scorul în minutul 66, din penalty. "Câinii" au revenit pe final şi au fost aproape să smulgă o remiză. Au restabilit egalitatea în minutul 85, când Andreas Mihaiu a punctat tot de la punctul cu var.

FCSB 2 a mai avut timp să înscrie o dată. A profitat de o gafă de proporţii a apărării dinamoviste! În minutul 88, portarul roş-albaştrilor a degajat, iar Buziuc a deviat mingea. Un fundaş al grupării din Ştefan cel Mare s-a făcut de râs, iar Ciprian Timiş a făcut 2-1 (01.45.15 faza la care se înscrie golul).

FCSB 2 rămâne la la două puncte în spatele celor de la CSA Steaua. Liderul a trecut cu 5-1 de Baloteşti. A fost ultimua etapă din 2020. Partidele din Liga 3 se vor relua în luna martie a anului viitor.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Adi Popa
Fotbal intern • 24 sept., 16:58
FC Braşov – CSA Steaua 0-1. Victorie pentru roş-albaştri! Chipirliu a marcat golul victoriei. Adi Popa a fost titular, la două zile după ce a semnat
Adi Popa
Fotbal • 23 sept., 13:54
Adi Popa a anunţat de ce l-a „trădat” pe Gigi Becali. „Eu am asimilat tot timpul Steaua cu Ghencea!”. Mesaj pentru fani: „Trebuie să ajungem în Liga 1”
Adi Popa
Fotbal intern • 23 sept., 11:08
Adi Popa a fost prezentat, oficial, la CSA Steaua. „Este echipa ta de suflet!”. Primele imagini făcute pe „bijuteria” din Ghencea
A vrut să repare o canapea, dar a dat peste o scrisoare veche de 52 ani, scrisă de o elevă. Un detaliu l-a uluit: ”S-a adeverit”
1
Foto Emma Răducanu, apariţie de 120.000 de euro! Contract stelar pentru campioana de la US Open. Imagini de colecţie
17:09 Lovitură de teatru la Dinamo! Iuliu Mureșan s-ar fi înțeles cu Adrian Mutu. Care este situația lui Mircea Rednic 16:40 LIVE SCOREFC Argeș – Chindia Târgoviște 0-0. Penalty ratat de oaspeți! Greab, intervenție savatoare. Duel între două candidate la play-off 16:24 FotoLaurenţiu Reghecampf a fost dat de gol! Cum a pierdut o sumă imensă de bani: „Luasem şi biletele de avion, dar a intervenit ceva pe parcurs” 15:54 LIVE BLOG | Manchester City, victorie uriașă pe terenul lui Chelsea ! Manchester United, învinsă acasă de Aston Villa. Real – Villarreal, meciul zilei în Spania 14:47 Dario Bonetti, făcut praf de Victor Becali: „Cum să-l aduci? A antrenat ca mine, cât am antrenat și eu!” Obiectivul realist al dinamoviştilor 14:15 EXCLUSIV AS.ro LIVE”Aveam frigiderul plin!” Răzvan Stanca, genial când a fost întrebat de ce nu a ajuns la echipa lui Gigi Becali mai devreme: ”Aveam urechile închise :)” 13:18 Edi Iordănescu, dezvăluiri despre relaţia pe care o are cu Gigi Becali: „Am o datorie mare faţă de patron!” Cum se comportă Becali 12:16 Victor Becali a vorbit despre posibilul transfer al lui Ianis Hagi la AS Roma. Cum poate influenţa Mourinho mutarea stelară: „Nu o să afle nimeni ce are în cap!” 11:42 Anunţ uriaş despre Cristiano Ronaldo: „Nu aş fi surprins de asta! Mentalitatea sa este perfectă!” 11:10 „Faceţi pe anchetatorii, ce vă opreşte?” Noi detalii despre suma pe care o va încasa Gigi Becali pentru Moruţan: „Socoteşte şi asta! Sunt cam siguri banii ăia”