VIDEO | FCSB 2 a câştigat derby-ul cu Dinamo 2. Egalaţi în minutul 85, roş-albaştrii au dat lovitura după o gafă uriaşă a "câinilor"

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 13.11.2020, 13:59

FCSB 2 a învins-o pe Dinamo 2 într-unul dintre cele mai aşteptate meciuri din Liga 3. Roş-albaştrii s-au impus cu noroc, pe final, după o eroare de proporţii a defensivei adverse.

Alexandru Buziuc

Alexandru Buziuc, decisiv la FCSB 2

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Au fost emoţii la jumătatea primei reprize, când Cristian Dumitru a căzut secerat la pământ. Atacantul "satelitului" celor de la FCSB şi-a speriat coechipierii, iar pe teren a apărut ambulanţa. Din fericire, fotbalistul şi-a revenit şi a putut continua partida.

FCSB 2 şi-a învins rivala Dinamo 2

Gigi Becali şi-a trimis mai mulţi jucători la echipa secundă, iar rezultatul s-a văzut. Alexandru Buziuc a deschis scorul în minutul 66, din penalty. "Câinii" au revenit pe final şi au fost aproape să smulgă o remiză. Au restabilit egalitatea în minutul 85, când Andreas Mihaiu a punctat tot de la punctul cu var.

FCSB 2 a mai avut timp să înscrie o dată. A profitat de o gafă de proporţii a apărării dinamoviste! În minutul 88, portarul roş-albaştrilor a degajat, iar Buziuc a deviat mingea. Un fundaş al grupării din Ştefan cel Mare s-a făcut de râs, iar Ciprian Timiş a făcut 2-1 (01.45.15 faza la care se înscrie golul).

FCSB 2 rămâne la la două puncte în spatele celor de la CSA Steaua. Liderul a trecut cu 5-1 de Baloteşti. A fost ultimua etapă din 2020. Partidele din Liga 3 se vor relua în luna martie a anului viitor.

Daniel Opriţa
Fotbal intern • 13 iunie, 16:42
EXCLUSIV | CSA Steaua începe în forţă campania de transferuri! Daniel Opriţa îl vrea pe „fotbalistul-Kamikaze” de la o rivală din Liga 2
Victor Pițurcă, pregătit să revină în antrenorat
Fotbal intern • 4 iunie, 21:44
„Am avut de curând propuneri!” Victor Pițurcă, pregătit să revină în antrenorat. O singură echipă din România e pe lista lui
Victor Pițrucă, atac neașteptat la CSA Steaua
Fotbal intern • 3 iunie, 19:35
„E un club amator!” Victor Pițurcă, atac neașteptat la CSA Steaua: „Începi să-ți pui semne de întrebare”
Au fost 18, au rămas 4. Ele sunt finalistele de la Burlacul, fetele care vor avea ocazia să cunoască familia lui Andi
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Patru partide se dispută la Bucureşti. Marile favorite la câştigarea trofeului
1
12:38 FotoEuro 2020 | Nebunie la Londra! Mii de fanii scoţieni au venit pentru meciul cu Anglia. Măsura extremă luată de autorităţi 12:08 VIDEONeymar a plâns după ce a făcut show la Copa America. Brazilianul a marcat şi a oferit un dribling fabulos. „Am trecut prin multe!” 11:18 EXCLUSIV AS.ro LIVEO româncă, una dintre cele mai talentate jucătoare de volei din lume. Alexia Căruţaşu a debutat la doar 13 ani! „Îmi tremurau toate!” 10:50 Noul transfer al lui CFR Cluj, pasiune comună cu Lionel Messi. „Sunt un om simplu!” Obiectivul lui Jonathan Rodriguez 10:10 Euro 2020 | Suedia – Slovacia, LIVE SCORE (16.00). Meciul care poate aduce calificarea pentru Hamsik şi colegii săi. Echipele probabile 9:38 „Mister încearcă să facă ceva!” Mirel Rădoi, apărat de Răzvan Marin. „Ne putem califica la Mondial” 9:34 EXCLUSIV AS.ro LIVEFamilia Steaua! Sorin Ghionea, secretul anului magnific 2006: ”L-am pupat mai mult pe Dică decât pe nevastă-mea!” :). Povestea revenirii cu Valencia 9:19 Finala Euro 2020 ar putea fi mutată de la Londra! Scandal între UEFA şi Marea Britanie din cauza VIP-urilor invitate pe Wembley 9:04 Kevin De Bruyne l-a uimit pe un fost internaţional român. „Şi dacă avea piciorul în ghips, era mai bun! E dintre fotbaliştii mari de tot!” 8:27 Promisiunea „nebună” făcută de Ilie Dumitrescu: „Merg pe jos de la Universitate!” Ce trebuie să se întâmple pentru ca „Mister” să facă asta