VIDEO | FCSB 2 a câştigat derby-ul cu Dinamo 2. Egalaţi în minutul 85, roş-albaştrii au dat lovitura după o gafă uriaşă a "câinilor"

Avatar photo

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 13 noiembrie 2020, 13:59

FCSB 2 a învins-o pe Dinamo 2 într-unul dintre cele mai aşteptate meciuri din Liga 3. Roş-albaştrii s-au impus cu noroc, pe final, după o eroare de proporţii a defensivei adverse.

Alexandru Buziuc

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Au fost emoţii la jumătatea primei reprize, când Cristian Dumitru a căzut secerat la pământ. Atacantul "satelitului" celor de la FCSB şi-a speriat coechipierii, iar pe teren a apărut ambulanţa. Din fericire, fotbalistul şi-a revenit şi a putut continua partida.

FCSB 2 şi-a învins rivala Dinamo 2

Gigi Becali şi-a trimis mai mulţi jucători la echipa secundă, iar rezultatul s-a văzut. Alexandru Buziuc a deschis scorul în minutul 66, din penalty. "Câinii" au revenit pe final şi au fost aproape să smulgă o remiză. Au restabilit egalitatea în minutul 85, când Andreas Mihaiu a punctat tot de la punctul cu var.

FCSB 2 a mai avut timp să înscrie o dată. A profitat de o gafă de proporţii a apărării dinamoviste! În minutul 88, portarul roş-albaştrilor a degajat, iar Buziuc a deviat mingea. Un fundaş al grupării din Ştefan cel Mare s-a făcut de râs, iar Ciprian Timiş a făcut 2-1 (01.45.15 faza la care se înscrie golul).

FCSB 2 rămâne la la două puncte în spatele celor de la CSA Steaua. Liderul a trecut cu 5-1 de Baloteşti. A fost ultimua etapă din 2020. Partidele din Liga 3 se vor relua în luna martie a anului viitor.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

17:36 FotoPrima imagine cu ochiul vânăt al lui Laurenţiu Reghecampf, după bătaia cu Anamaria Prodan. Urmele loviturilor se văd pe faţa bărbatului 17:26 Mircea Sandu, verdict sumbru înainte de România – Bosnia: „Nu este nimic roz la echipa naţională” 17:08 NEWS ALERTEchipajul feminin de 8+1 al României a câştigat titlul mondial. Simona Radiş, două medalii de aur într-o singură zi 17:00 Rapid a învins-o pe Kastamonu, în Liga Campionilor la handbal feminin. Campioana României a egalat liderul grupei 16:30 LIVE BLOG | Istvan Kovacs va arbitra meciul serii, Danemarca – Franţa. Olanda – Belgia şi Austria – Croaţia, alte dueluri tari din Liga Naţiunilor 16:04 Georgina Rodriguez a vorbit despre drama trăită alături de Cristiano Ronaldo: „O mare parte a inimii mele s-a rupt!” 15:18 NEWS ALERTSimona Radiş şi Ancuţa Bodnar au devenit campioane mondiale la dublu vâsle feminin! Bodnar a luat aurul chiar de ziua ei. O nouă medalie de aur pentru România 14:47 FotoFiul Anamariei Prodan şi al lui Laurenţiu Reghecampf, devastat după ce a văzut bătaia părinţilor săi: „Tremură încontinuu, este disperat!” 13:57 Un puşti de la Farul lui Gică Hagi a fost la un pas de transferul carierei. Cerinţele incredibile ale tatălui său i-au spulberat visul de a juca în Serie A 13:33 Ionuţ Lupescu, discurs savuros despre o nouă candidatură la şefia FRF: „Am venit, am încercat, nu s-a vrut, la revedere!” Anunţ despre viitorul său
Billel Omrani
Liga 1 • 24 sept., 21:38
Mihai Stoica a dezvăluit câte kilograme trebuie să mai slăbească Billel Omrani. Ce a spus de Boban Nikolov şi Vlad Tudor, după CS Dinamo – FCSB 2
Liga 1 • 24 sept., 19:52
Billel Omrani, mesaj războinic după ce a jucat primul meci pentru FCSB: „Mai am puțin și revin la 100%! Vreau titlul, ăsta e obiectivul meu!”
Fotbal • 24 sept., 17:21
Billel Omrani şi Boban Nikolov, debut la FCSB în Liga 3. Au jucat la echipa a doua în derby-ul cu CS Dinamo. Atacantul francez, pasă de gol pentru Dumiter. A marcat şi fiul lui Alexandru Tudor