VIDEO | Gol fabulos reușit de Eric Bicfalvi în Rusia. Mijlocașul român a marcat din propria jumătate! A înscris 3 goluri în 8 minute

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 21.10.2020 la 17:15 Actualizat pe 21.10.2020 la 17:18

Erik Bicfalvi a avut o prestație fabuloasă în Cupa Rusiei. Mijlocașul de 32 de ani a fost decisiv pentru echipa lui, Ural, în confruntarea cu divizionara secundă Veles.

Eric Bicfalvi

Eric Bicfalvi, hat-trick pentru Ural

Sputnik / Alexey Filippov via Hepta

• Eric Bicfalvi, hat-trick pentru Ural
  • Gol de la jumătatea terenului reușit de român

Românul a fost MVP-ul partidei și a evitat o eliminare rușinoasă din competiție. Adversarii au condus pe tabelă până în minutul 86, când s-a făcut remarcat Bicfalvi.

Eric Bicfalvi, gol de la jumătatea terenului pentru Ural

Eric a făcut 1-1 din penalty și tot el a marcat golul de 2-1 în minutul 89. În prelungiri, gazdele și-au trimis și portarul în atac. Decizia a fost taxată de Bicfalvi.

Internaționalul român a înscris din propria jumătate de teren. Golul fabulos a stabilit și rezultatul final, 3-1 pentru Ural.

Bicfalvi trece printr-un moment excelent și în campionatul Rusiei. Fostul dinamovist a marcat de 3 ori în cele 9 apariții.