VIDEO | Gol fabulos reușit de Eric Bicfalvi în Rusia. Mijlocașul român a marcat din propria jumătate! A înscris 3 goluri în 8 minute

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 21 octombrie 2020, 14:15

Erik Bicfalvi a avut o prestație fabuloasă în Cupa Rusiei. Mijlocașul de 32 de ani a fost decisiv pentru echipa lui, Ural, în confruntarea cu divizionara secundă Veles.

Eric Bicfalvi

Sputnik / Alexey Filippov via Hepta

Românul a fost MVP-ul partidei și a evitat o eliminare rușinoasă din competiție. Adversarii au condus pe tabelă până în minutul 86, când s-a făcut remarcat Bicfalvi.

Eric Bicfalvi, gol de la jumătatea terenului pentru Ural

Eric a făcut 1-1 din penalty și tot el a marcat golul de 2-1 în minutul 89. În prelungiri, gazdele și-au trimis și portarul în atac. Decizia a fost taxată de Bicfalvi.

Internaționalul român a înscris din propria jumătate de teren. Golul fabulos a stabilit și rezultatul final, 3-1 pentru Ural.

Rolou ainda este gol de trás do meio de campo na vitória do Ural por 3 a 1 sobre o Veles, da segunda divisão.
Os três foram de Erick Bicfalvi, o craque romeno. pic.twitter.com/itOjCpVlzk
— Fábio Aleixo (@fabiopaleixo) October 21, 2020

Bicfalvi trece printr-un moment excelent și în campionatul Rusiei. Fostul dinamovist a marcat de 3 ori în cele 9 apariții.

George Baltă, la AS.ro LIVE

Portugalia - Serbia 1-2
Fotbal extern • 15 nov., 0:03
”De necrezut!” Dramă în prelungiri în Portugalia – Serbia 1-2! Cristiano Ronaldo&co au ratat biletele pentru Campionatul Mondial din 2022 și vor merge la baraj. Ce echipe s-au calificat pentru competiția din Qatar
Cristiano Ronaldo
Fotbal • 14 nov., 23:35
Preliminarii CM 2022 | Cristiano Ronaldo&co merg la barajul pentru Campionatul Mondial după Portugalia – Serbia 1-2. ”Furia Roja”, succes uriaș în ”finala” Spania – Suedia 1-0! Rezultatele zilei sunt AICI
Moment incredibil cu David Popovici la Europene!
Alte Sporturi • 2 nov., 12:46
Moment incredibil cu David Popovici la Europene! A crezut că s-a terminat cursa şi s-a oprit mai devreme cu două bazine. Ce s-a întâmplat după
17:35 ”Am fost susţinut de americani!” Edi Iordănescu, genial când a fost întrebat dacă a fost numit politic selecționer al României. ”Nu cred că cineva a făcut o pasiune pentru mine” 17:21 Prima reacție a lui Edi Iordănescu după accidentarea horror suferită de Ianis Hagi. „O să-mi doresc să vorbesc cu el în cel mai scurt timp!” 17:17 NEWS ALERTEdi Iordănescu e noul selecționer al României! A semnat pe 2 ani și jumătate. Ce obiectiv are. Dezvăluirea lui Răzvan Burleanu 17:06 Edi Iordănescu, primele declarații după ce a fost numit selecționerul României. „Mă încearcă un sentiment profund de bucurie!” 16:56 Antrenorul lui Rangers confirmă cel mai negru scenariu în privinţa accidentării lui Ianis Hagi. „Am vorbit cu el, va lipsi tot restul sezonului!” 16:40 „Îl vinde la un preț mai bun decât a scos pe Dennis Man!” Cum poate Octavian Popescu să prindă transferul vieții. Gigi Becali, în culmea fericirii 16:06 Cupa Africii. Insulele Comore au băgat un fundaș cu bandă izolatoare în poartă! 15:54 Lovitură teribilă pentru Ianis Hagi! Internaţionalul român a fost operat la ligamentele încrucişate. Riscă o absenţă de durată 15:25 Florin Tănase nu a renunţat la transferul în străinătate! Căpitanul celor de la FCSB a schimbat strategia. A renunţat la firma fraţilor Becali 14:49 Obiectivul uriaş al Simonei Halep: „Mai poate câștiga un Grand Slam!” Antrenorul Daniel Dobre a spus când se va retrage campioana noastră