VIDEO | Imagini halucinante! Un arbitru, lovit şi fugărit pe teren. S-a refugiat în parcare. "Îl voi da în judecată!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 martie 2021, 10:23

Captură Twitter

Un arbitru din Bulgaria, bătut pe teren

• Incidente grave la un meci de fotbal
  • Arbitrul şi-a scos certificat medico-legal

Incidentele uluitoare au avut loc în partida dintre Kostinbrod şi Tornado. În minutul 21, la scorul de 1-0 pentru gazde, Kaloyan Karadzhinov a răbufnit după acordarea unei lovituri libere. În momentul în care a fost avertizat cu cartonaş galben, l-a luat la palme pe arbitru.

Kaloyan Karadzhinov va fi dat în judecată de arbitru

Fostul jucător din naţionala Bulgariei l-a fugărit pe arbitru pe teren. Nici coechiperii şi oficialii echipei nu s-au lăsat mai prejos. Vasil Tsoklinov s-a refugiat în parcare, iar meciul a fost întrerupt definitiv.

În vârstă de 44 de ani, Karadzhinov riscă să aibă mari probleme cu legea. Arbitrul a anunţat că îl va da în judecată.

"Mi-am scos certificat medico-legal. Am umflături în partea dreaptă a capului şi, fără doar şi poate, îl voi da în judecată pe jucător. Aşa ceva nu ar trebui să se întâmple. Nu suntem în anii '80", a declarat Vasil Tsoklinov, citat de sportal.bg.

Kaloyan Karadzhinov este cunoscut pentru performanţele obţinute la Lokomotiv Sofia. 19 goluri a înscris în 183 de apariţii din campionat.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

10:20 Florentin Petre cere un jucător în naţionala României: „Nu poţi să începi fără el! E cel mai în formă!” 10:08 „Ce nu a luat Ianis de la Gică Hagi?” Gică Craioveanu nici nu a stat pe gânduri: „N-are cum să o aibă!” 9:29 Modul incredibil prin care avocaţii încearcă să îl scape pe Mario Iorgulescu de condamnarea de 13 ani şi 8 luni de închisoare 9:26 Bernadette Szocs, după victoria uriaşă cu Adriana Diaz, de la Incheon: „Dacă voi juca aşa, va urma un alt rezultat mare” 9:05 Carlos Alcaraz, eliminat de Grigor Dimitrov din sferturile turneului de la Miami! Principalul favorit a fost spulberat de bulgar 8:43 Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul 8:42 Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: „Ca la aeroport!” 8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon 8:30 VIDEOBernadette Szocs – Adriana Diaz 3-0. Bernie, victorie uriaşă şi calificare în sferturile WTT Champions Incheon 2024 7:50 VIDEOEliza Samara – Wang Yidi 1-3, live în AntenaPLAY. Românca a jucat senzaţional, dar s-a oprit în optimi la WTT Champions Incheon Vezi toate știrile
România, cap de serie la tragerea la sorţi a grupelor Ligii Naţiunilor
Echipa naţională • 10 ian., 12:24
Două amicale pentru România, în luna iunie! Cu cine se vor duela „tricolorii” înainte de EURO 2024
România, în meciul cu Turcia, la Campionatul European de polo feminin
Alte sporturi • 8 ian., 15:30
România – Bulgaria 18-6 a fost în AntenaPLAY! Tricolorele au făcut spectacol la Campionatul European de polo feminin
Dramatism total în preliminariile EURO 2024!
Preliminarii EURO 2024 • 16 nov., 21:35
Dramatism total în preliminariile EURO 2024! Ungaria s-a calificat în prelungiri la turneul final!
Protest de proporții în Bulgaria
Fotbal extern • 16 nov., 21:23
Protest de proporții în Bulgaria! Ultrașii s-au unit și au făcut haos pe străzi în timpul meciului cu Ungaria