VIDEO | Laurențiu Reghecampf, învins fără drept de apel de Daniel Isăilă. Un argentinian a marcat golul săptămânii!

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 16.10.2020 la 23:43 Actualizat pe 16.10.2020 la 23:48

Surpriză în prima etapă a campionatului din Emiratele Arabe Unite. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, Al Wals, a suferit un eșec greu de digerat. A pierdut în fața lui Bani Yas, grupare pregătită chiar de Daniel Isăilă.

Laurențiu Reghecampf

Laurențiu Reghecampf, eșec în fața lui Daniel Isăilă

Profimediaimages

• Victorie uriașă pentru echipa lui Isăilă
  • Jucătorii lui Reghecampf s-au făcut de râs
  • Gol fabulos înscris de un argentinian

Oaspeții au decis soarta partidei încă din prima repriză. La pauză scorul era unul de necrezut, 3-0 pentru echipa preluată în urmă cu câteva luni de Isăilă.

Daniel Isăilă, victorie în fața lui Laurențiu Reghecampf

Al doilea gol al lui Bani Yas a fost unul de senzație. Mijlocașul argentinian Nicolas Gimenez a marcat după o cursă de 60 de metri, asemănătoară celei făcute de Alexandru Mitriță.

Trupa lui Reghecampf a înscris golul de onoare în minutul 71. Totuși, George a refăcut diferența pe tabelă chiar înainte de final și Al Wasl a cedat cu 1-4.