VIDEO | Laurențiu Reghecampf, învins fără drept de apel de Daniel Isăilă. Un argentinian a marcat golul săptămânii!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 16.10.2020, 20:43

Surpriză în prima etapă a campionatului din Emiratele Arabe Unite. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, Al Wals, a suferit un eșec greu de digerat. A pierdut în fața lui Bani Yas, grupare pregătită chiar de Daniel Isăilă.

Laurențiu Reghecampf

Laurențiu Reghecampf, eșec în fața lui Daniel Isăilă

Profimediaimages

Oaspeții au decis soarta partidei încă din prima repriză. La pauză scorul era unul de necrezut, 3-0 pentru echipa preluată în urmă cu câteva luni de Isăilă.

Daniel Isăilă, victorie în fața lui Laurențiu Reghecampf

Al doilea gol al lui Bani Yas a fost unul de senzație. Mijlocașul argentinian Nicolas Gimenez a marcat după o cursă de 60 de metri, asemănătoară celei făcute de Alexandru Mitriță.

من المرمى إلى المرمى..
نيكولاس خيمينز يسجل هدفاً رائعاً بعد مجهود فردي ليتقدم #بني_ياس 2-0 على #الوصل #الوصل_بني_ياس #دوري_الخليج_العربي #أبوظبي_الرياضية 1 pic.twitter.com/W3yv9oKl4G
— قناة أبوظبي الرياضية (@ADSportsTV) October 16, 2020

Trupa lui Reghecampf a înscris golul de onoare în minutul 71. Totuși, George a refăcut diferența pe tabelă chiar înainte de final și Al Wasl a cedat cu 1-4.

Anamaria Prodan s-a dus de la altar direct pe ringul de dans
Diverse • 1 iunie, 21:03
FOTO
Anamaria Prodan s-a dus de la altar direct pe ringul de dans. Cum a petrecut, alături de Laurenţiu Reghecampf, după reînnoirea jurămintelor
Anamaria Prodan a ajuns din nou în faţa altarului
Diverse • 1 iunie, 16:54
FOTO
Anamaria Prodan a ajuns din nou în faţa altarului. I-a spus din nou „da” lui Laurenţiu Reghecampf
Anamaria Prodan, alături de Laurenţiu Reghecampf
Diverse • 27 mai, 19:46
FOTO
Anamaria Prodan, declaraţie de dragoste pentru Laurenţiu Reghecampf. „De ce te iubesc?”. Anunţul viral
Gina Pistol și-a fotografiat fiica într-o ipostază haioasă. Cum a fost surprinsă Josephine
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Patru partide se dispută la Bucureşti. Marile favorite la câştigarea trofeului
1
10:28 Brazilia, debut în forţă la Copa America! Neymar&co au făcut show cu Venezuela. Starul lui PSG se apropie de recordul legendarului Pele 9:51 Becali își freacă mâinile de bucurie! Cotele ”perlelor” de la FCSB au ”explodat”! Top trei jucători din Liga 1 9:45 Zinedine Zidane a făcut praf un reporter! „Este o ruşine ce faci! Vino aici, să vorbim fără cameră”. Întrebarea care l-a scos din minţi 9:41 Goran Pandev i-a băgat în sperieţi pe „tricolori” după ce a scris istorie pe Arena Naţională: „Sperăm să nu joace în meciul cu noi, poate se retrage!” 9:13 Christian Eriksen, mesaj emoţionant de pe patul de spital: „Vă mulțumesc, nu mă voi da bătut!” Prima reacţie a starului danez după ce a fost la un pas de tragedie 9:05 Naționala din Mykonos! Ei la EURO, noi la plajă! Tricolorii s-au reunit în Grecia :) 8:58 Radu Drăguşin, la mare căutare în Serie A! Trei cluburi au pus ochii pe „perla” lui Juventus. Fundaşul poate juca alături de un alt internaţional român 8:31 Drama lui Christian Eriksen a lăsat urme adânci! Daley Blind a izbucnit în lacrimi: „M-a şocat nu doar pentru că îmi este prieten, ci şi pentru ce am păţit eu!” 13 iunie, 23:54 AS.ro LIVE | Crina Pintea a fost invitata lui Cătălin Oprişan. Pivotul României a venit cu dezvăluiri inedite 13 iunie, 23:50 Olanda – Ucraina 3-2. Meci colosal la Amsterdam! Ucraina a marcat două goluri în 4 minute, dar a pierdut dramatic. Yarmolenko a reuşit o „bijuterie” de gol