Stanciu a contribuit la surpriza produsă de cehi în 16-imi. Mijlocaşul de 27 de ani i-a pasat superb lui Provod, în victoria de la Leicester. Gruparea din Premier League a fost eliminată cu 0-2 la general.
Duel între Nicolae Stanciu şi Ianis Hagi
Rangers a înscris 9 goluri în "dubla" cu Antwerp, dar Stanciu este mulţumit de tragerea la sorţi.
"An important game and a hard test for us."
Nico Stanciu on Rangers #UELdraw. pic.twitter.com/OOOsCykuwU
— SK Slavia Prague EN (@slavia_eng) February 26, 2021
"Rangers este o echipă bună, va fi un meci important pentru noi și un test dificil. Dar este o tragere la sorți bună, e păcat că nu se joacă cu fani în tribune, ar fi fost o atmosferă extraordinară și la noi acasă, și la Glasgow. Abia aștept să joc împotriva lor, vor fi meciuri interesante", a declarat Nicolae Stanciu pentru contul de Twitter al Slaviei Praga.
Ca şi Rangers, Slavia este lider autoritar în competiţia internă. Are 52 de puncte după primele 20 de etape, cu 8 mai mult decât rivala Sparta Praga. Stanciu a înscris 4 goluri şi a oferit 4 pase decisive.
- Rangers - Slavia Praga, în optimile Europa League
- Stanciu, mulţumit de tragerea la sorţi
- Spania - Austria e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY pe 2 iulie, de la ora 22:00
- Portugalia - Croaţia e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY pe 3 iulie, de la ora 02:00
- Moment halucinant în Premier League! Și-au concediat managerul pe mail, cu 2 minute înainte să expire clauza care permitea asta
- Naționala Belgiei, unică în istoria Cupei Mondiale! Performanța stabilită, după revenirea de senzație cu Senegal
- Ismaila Sarr, bornă senzațională la Cupa Mondială! Ce record a egalat după 36 de ani
- Belgia – Senegal 2-2, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Spectacol fantastic la Seattle! Se joacă prelungiri
- Real Madrid și Manchester City, în discuții avansate pentru jucător! Jose Mourinho nu se bazează pe el
































