Internaţionalul român a reuşit o "bijuterie" de gol, în minutul 52. Stanciu a făcut 3-0 şi a contribuit la cea de-a 16-a victorie a liderului din campionatul Cehiei.
Nicolae Stanciu, primul gol din 2021
VEZI AICI VIDEO CU REUŞITA DE SENZAŢIE A LUI STANCIU!
Stanciu nu mai marcase din luna decembrie. A ajuns acum la patru goluri stagionale şi este aproape de a câştiga titlul. Slavia este neînvinsă după primele 19 etape şi are 13 puncte avans faţă de Sparta Praga. Rivalii au programat abia mâine meciul din această rundă.
Românul a fost aproape de pleca în Turcia, acolo unde este dorit cu insistenţă de Trabzonspor. Başkanii i-au oferit un salariu uriaş fostului mijlocaş de la FCSB. Stanciu ar putea primi 1.5 milioane de euro pe sezon, în Super Lig.
Cehii cer însă 10 milioane de euro pentru român, o sumă considerată exagerată de turci. Trabzonspor era dispusă să ofere de cinci ori mai puţin.
Stanciu are contract cu Slavia Praga până în 2023, iar mijlocaşul a mai fost dorit, anul trecut, şi de CFR Cluj. Mutarea de Champions League gândită de ardeleni nu s-a finalizat însă.
- Slavia Praga - Pardubice 3-0
- Gol spectaculos marcat de Stanciu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Decizia luată de FRF, după accidentul din Timiș soldat cu moartea a 7 fani de la PAOK
- FCSB, emoţii la TAS! Gigi Becali poate plăti 300.000 de euro după un proces deschis la Lausanne
- Darius Olaru i-a dat replica lui Gigi Becali, după ședința de la FCSB: „Voi vedea dacă voi putea face ce mi-a cerut”
- “«The papagals» încep să sară din nou”. Elias Charalambous, mesaj dur pentru cei care critică FCSB
- Veste teribilă pentru Gigi Becali! Ce arată motivarea instanţei în procesul pentru palmares dintre FCSB şi CSA


































