VIDEO | Zlatan Ibrahimovic a scris o nouă pagină de istorie! A înscris un gol de poveste, văzut de pe bancă de Tătăruşanu

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 01.11.2020 la 15:41 Actualizat pe 01.11.2020 la 15:59

Zlatan Ibrahimovic a fost din nou decisiv pentru liderul din Serie A. Atacantul suedez a înscris şi a oferit o pasă decisivă în victoria cu 2-1 obţinută de AC Milan pe terenul lui Udinese.

Zlatan Ibrahimovic

Gol superb marcat de Zlatan Ibrahimovic în meciul dintre Udinese şi Milan

Profimediaimages

• Zlatan, gol şi pasă decisivă în Udinese-AC Milan 1-2
  • Bornă impresionantă atinsă de suedez

Ciprian Tătăruşanu a fost lăsat pe bancă de Pioli. Între buturile rossonerilor a revenit Gianluigi Donnarumma, cel care tocmai s-a vindecat de Covid-19

Zlatan Ibrahimovic, gol de poveste cu Udinese

În minutul 18, Zlatan a reuşit o preluare perfectă, i-a pasat perfect lui Franck Kessie, iar mijlocaşul lui Milan a deschis scorul. A fost cel de-al 22-lea gol în care a contribuit în cele 22 de meciuri de la revenirea în Italia.

Udinese restabilit egalitatea în startul reprizei secunde, prin De Paul, dar nu a smuls vreun punct. Ibrahimovic şi-a salvat echipa în minutul 83. Starul rossonerilor a înscris spectaculos şi a stabilit rezultatul final.

VEZI AICI GOLURILE MECIULUI UDINESE-AC MILAN!

Zlatan a înscris pentru a 6-a etapă la rând, performanţă reuşită ultima dată de Andriy Shevhencko (2001). Tocmai vindecat de coronavirus, Ibra a distanţat-o pe AC Milan la cinci puncte de Inter.