Închide meniul

Viitorul este pe locul 11 în Liga 1, dar Mircea Rednic nu renunţă la play-off. Ce le-a transmis "Puriul" jucătorilor

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 martie 2021, 11:31

Comentarii
Viitorul este pe locul 11 în Liga 1, dar Mircea Rednic nu renunţă la play-off. Ce le-a transmis "Puriul" jucătorilor

Mircea Rednic are nevoie de o minune

Constănţenii au înregistrat o singură victorie în ultimele 11 etape şi au ajuns la şapte puncte în spatele ocupantei locului 6. Au şi o restanţă de disputat. Rednic a fost deja băgat în şedinţă de conducătorii clubului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic continuă să spere că Viitorul va juca în play-off

"Chindia este o echipă bună care îşi merită locul în clasament, e bine organizată. Este o echipă bine organizată, care ia puţine goluri. Nici nu a înscris multe, e adevărat. Se apără foarte bine, iar pe contraatac e foarte periculoasă. Are jucători de viteză, jucători cu experienţă, aşa că va fi un meci foarte greu.

În meciurile cu Clinceni şi cu cei de la Sibiu trebuia să câştigăm. Nu am reuşit şi pierdem teren. Şanse la play-off mai sunt, pentru că noi mai avem patru meciuri. Trebuie să credem în şansa noastră, dar trebuie să facem mai mult, mai ales pe faza ofensivă", a declarat Mircea Rednic la conferinţa de presă.

Viitorul a remizat în ultimele două meciuri din campionat. A terminat la egalitate cu Academica Clinceni (1-1) şi cu Hermannstadt (0-0). Miercuri, de la ora 17:30, echipa lui Rednic primeşte vizita Chindiei Târgovişte.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:40
“Prea mult”. Mircea Lucescu a răbufnit şi a făcut praf arbitrajul. Cele trei meciuri în care “tricolorii” au fost dezavantajaţi
14:26
VIDEOHouston Rockets, victorie dramatică contra lui Los Angeles Clippers. Nikola Jokic, show în victoria lui Denver
14:15
CFR Cluj – Csikszereda (LIVE SCORE, 20:30). Ambele cluburi caută prima lor victorie după trei meciuri
14:12
Ce sumă trebuie să plătească Gigi Becali pentru transferul lui Joao Lameira la FCSB. Echipa cu care se luptă
13:46
Lautaro Martinez, noi dezvăluiri despre relația cu Cristi Chivu: “Din afară poate nu se vede”
13:23
Reușitele fabuloase ale lui Marin și Nsimba n-au trecut neobservate de UEFA. Nominalizări la golul etapei
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 4 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare
Citește și