Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 3-5, în AntenaPLAY. A treia victorie consecutivă pentru gazde, în NHL

Alex Masgras Publicat: 26 octombrie 2024, 19:45 / Actualizat: 26 octombrie 2024, 22:50

Detroit Red Wings - Buffalo Sabres LIVE VIDEO

Detroit Red Wings - Buffalo Sabres / Profimedia

Meciul Detroit Red Wings – Buffalo Sabres a fost transmis LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Duelul care s-a desfăşurat pe KeyBank Center din Buffalo a fost câştigat clar de gazde.

Buffalo Sabres a obţinut a treia victorie consecutivă în NHL, graţie căreia a urcat pe locul cinci în Conferinţa de Est. Detroit Red Wings, de cealaltă parte, a înregistrat prima înfrângere, după trei victorii consecutive.

Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 3-5 a fost LIVE VIDEO, în AntenaPLAY! Spectacol în NHL

Final! Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 3-5! Victorie clară pentru gazde, care au urcat pe locul cinci în Conferinţa de Est.

Min. 19: Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 3-5! Gazdele s-au distanţat din nou pe tabelă, după un gol spectaculos marcat de Quinn.

Min. 1: A început a treia repriză.

Pauză! S-a încheiat şi repriza secundă. Buffalo Sabres o conduce pe teren propriu pe Detroit Red Wings cu 4-3.

Min. 16: Detroit Red Wings – Buffalo 3-4! Gazdele au preluat din nou conducerea, după ce Byram a marcat.

Min. 11: Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 3-3! Oaspeţii au reuşit să egaleze! Raymond a punctat pentru Detroit.

Min. 4: Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 2-3! Oaspeţii au redus rapid din diferenţă, după ce Rasmussen a punctat.

Min. 3: Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 1-3! Gazdele au din nou avantaj de două goluri, după Thompson a marcat din nou!

Min. 1: A început repriza secundă!

Pauză! Buffalo Sabres are avantaj de un gol, după prima repriză a duelului cu Detroit!

Min. 14: Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 1-2! Oaspeţii au redus din diferenţă, după golul marcat de DeBrincat.

Min. 12: Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 0-2! Gazdele şi-au mărit avantajul, după ce Thompson a marcat şi el.

Min. 4: Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 0-1! Gazdele au deschis scorul prin Zucker.

Update 20:00: A început partida!

Acesta va fi primul din cele patru meciuri pe care cele două formaţii din Divizia Atlantic le vor disputa în acest sezon. După 7 meciuri disputate în acest sezon, Detroit este pe locul 3 în Divizia Atlantic, cu 8 puncte, în timp ce Buffalo este pe locul 6, cu 7 puncte.

Detroit vine după succesul de pe teren propriu cu New Jersey Devils, scor 5-3, în timp ce Buffalo Sabres s-a impus în urmă cu trei zile, tot pe teren propriu, în faţa celor de la Dallas Stars, scor 4-2. Red Wings nu a mai pierdut de la cele două dueluri cu New York Rangers.

Cele două formaţii s-au întâlnit şi în pre-sezon, pe 1 octombrie, tot în KeyBank Center. Atunci, Buffalo s-a impus cu 4-3, după prelungiri.

Cel mai în formă jucător de la Buffalo Sabres este Tage Thompson, care are 7 puncte (4 goluri şi 3 assisturi). De partea cealaltă, Patrick Kane are cele mai multe punctee la Detroit Red Wings. Fostul star al lui Chicago Blackhwaks are 5 puncte (2 goluri şi 3 assisturi).

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

Cine va câştiga Balonul de Aur?

Gigi Becali a numit jucătorul care l-a dezamăgit în FCSB – Rapid 0-0: „Nu e ce am crezut! Asta e situaţia”

10:05

Pe ce loc se află Simona Halep înaintea debutului la Hong Kong! Cum arată clasamentul WTA şi pe ce locuri sunt româncele

9:53

Simona Halep – Yue Yuan LIVE TEXT (11:00). Fostul lider mondial revine la Hong Kong

9:37

Sainz învinge, Max și Lando continuă duelul! Analiza lui Adrian Georgescu după Marele Premiu al Mexicului

9:15

Dejan Lovren a sărit în apărarea lui Răzvan Lucescu după PAOK – Heraklion 1-2: „Nu e vina lui. E ceva ce putem repara”

8:43

Transfer senzaţional la Rapid? Anunţul făcut de Marius Şumudică despre atacantul de 4 milioane de euro

1 VIDEOCarlos Sainz va pleca din pole position în Marele Premiu al Mexicului! Tur perfect pentru pilotul Ferrari în calificări 2 FCSB – Rapid 0-0. Derby al ratărilor pe Arena Naţională! Siegrist, eroul lui Şumudică. Cum arată clasamentul Ligii 1 3 VIDEOCarlos Sainz a câştigat Marele Premiu al Mexicului! Lando Norris şi Charles Leclerc au completat podiumul 4 Replica memorabilă dată de Vinicius Jr. după ce a fost umilit de Gavi în El Clasico. Schimb de replici după Real–Barcelona 0-4 5 Nota umilitoare primită de Kylian Mbappe, după primul său El Clasico! Evoluţie dezastruoasă în Real Madrid – Barcelona 0-4 6 VIDEOLos Angeles Clippers – Denver Nuggets a fost live în AntenaPLAY! Echipa lui James Harden, victorie dramatică