Bernadette Szocs s-a calificat în turul 2 la Campionatul European Individual, live în AntenaPLAY. Programul zilei

Antena Sport Publicat: 17 octombrie 2024, 19:12

Bernadette Szocs / Profimedia

Bernadette Szocs a fost programată joi pentru trei meciuri la Campionatul European Individual de la Linz. În competiţia transmisă exclusiv în AntenaPLAY, Bernie a evoluat în probele de simplu, dublu şi dublu mixt, în aceeaşi situaţie aflându-se şi Ovidiu Ionescu, Eduard Ionescu şi Eliza Samara.

Pe lângă cei menţionaţi mai sus, în concurs au mai intrat Adina Diaconu, la simplu şi dublu, Andreea Dragoman, la aceleaşi probe, precum şi Ioana Sîngeorzan şi Darius Movileanu.

VEZI CAMPIONATUL EUROPEAN INDIVIDUAL LIVE ÎN ANTENAPLAY

Bernadette Szocs – Maria Berzosa LIVE VIDEO

Update 17:37: Bernadette Szocs s-a impus cu 4-0 în primul tur al probei de simplu feminin la Campionatul European Individual de tenis de masă. Românca a învins-o pe Maria Berzosa, scor 11-4, 11-2, 11-6, 11-8.

Update 17:30: Bernadette Szocs conduce cu 3-0 la seturi, după ce s-a impus în a treia manşă cu 11-6. Românca a câştigat setul cu un punct superb.

Update 17:25: Bernadette Szocs a câştigat setul secund cu 11-2. Românca a reuşit mai multe puncte spectaculoase.

Update 17:23: Un nou punct spectaculos reuşit de Bernadette Szocs în meciul cu Maria Berzosa.

Update 17:21: Bernadette Szocs a început perfect şi setul secund.

Update 17:19: Bernadette Szocs a câştigat primul set, scor 11-4.

Update 17:12: A început meciul dintre Bernadette Szocs şi Maria Berzosa.

Elena Zaharia – Annett Kaufmann 0-4

Update: Elena Zaharia a pierdut meciul cu Annet Kaufmann, scor 0-4.
Update: Elena Zaharia a pierdut setul al treilea cu 3-11.

Update: Elena Zaharia a pierdut setul secund cu 2-11.

Update: Elena Zaharia a pierdut primul set, scor 6-11.

Update: Un moment controversat a avut loc în debutul meciului, la 3-3. Decizia arbitrului a nemulţumit-o pe jucătoarea noastră.

Update: A început meciul dintre Elena Zaharia şi Anett Kaufmann.

Adina Diaconu – Ozge Yilmaz 4-2

Update: Adina Diaconu a învins-o pe Ozge Yilmaz din Turcia cu 4-2 (11-4, 14-16, 11-4, 12-10, 11-1, 12-10).

Update: Adina Diaconu a pierdut un singur punct în setul 5 şi este la un singur set de victorie.

Update: Din nou egalitate! Adina Diaconu a pierdut setul al patrulea cu 10-12 şi este 2-2 la seturi.

Update: Un nou set foarte bun pentru Adina Diaconu. Românca are 2-1 la seturi după ce s-a impus cu 11-4.

Update: Adina Diaconu a pierdut un set maraton, scor 14-16, iar scorul este 1-1.

Update: Adina Diaconu a câştigat primul set cu 11-4.

Update: A început meciul dintre Adina Diaconu şi Ozge Yilmaz.

Andreea Dragoman – Audrey Zarif 4-2

Update: Andreea Dragoman a câştigat meciul cu Audrey Zarif din Franţa. Românca a fost condusă cu 2-0 la seturi, dar a reuşit să se impună în cele din urmă cu 4-2 (5-11, 9-11, 11-6, 11-2, 11-7, 4-11, 11-5).

Update: Vom avea decisiv! Dragoman a pierdut setul şase cu 4-11.

Update: Andreea Dragoman a preluat conducerea după ce s-a impus cu 11-7 în setul cinci.

Update: Andreea Dragoman a revenit în meci! Românca a restabilit egalitatea după ce a câştigat categoric setul al patrulea, scor 11-2.

Update: Andreea Dragoman a câştigat setul al treilea cu 11-6.

Update: Andreea Dragoman a pierdut setul al doilea, scor 9-11.

Update: Andreea Dragoman a pierdut primul set, scor 5-11.

Update: A început meciul.

Eliza Samara – Nina Skerbinz 4-1

Update 18:00: Eliza Samara s-a impus cu 11-4 în setul al treilea şi a reuşit calificarea în turul secund după ce a învins-o pe Nina Skerbinz cu 4-1 la seturi.

Update 17:50: Eliza Samara a reuşit să câştige un nou set echilibrat şi este la un singur set de calificarea în turul secund, după ce s-a impus cu 12-10 în setul al patrulea.

Update 17:39: Eliza Samara a preluat conducerea după ce a câştigat setul al treilea fără prea mari emoţii, cu 11-4.

Update 17:31: Eliza Samara a restabilit egalitatea după ce şi-a trecut în cont setul secund cu 12-10.

Update 17:20: Eliza Samara a pierdut primul set al meciului, scor 9-11.

Update 17:10: A început meciul Elizei Samara cu Nina Skerbinz.

Ioana Sîngeorzan – Veronika Matiunina 3-4

Update 17:40: Ioana Sîngeorzan a pierdut dramatic partida din primul tur de la Campionatul European Individual de la Linz cu 3-4, după ce a condus cu 3-0 în meciul cu Veronika Matiunina.

Update 17:16: Ioana Sîngeorzan a pierdut setul al cincilea cu 4-11, dar conduce cu 3-2.

Update 17:09: Ioana Sîngeorzan a pierdut setul al patrulea, scor 9-11.

Update 17:00: Ioana Sîngeorzan a câştigat setul al treilea cu 12-10.

Update 16:51: Ioana Sîngerozan a câştigat setul al doilea cu 13-11.

Update 16:41: Ioana Sîngeorzan a câştigat primul set al partidei cu 11-7.

Update 16:36: Ioana Sîngeorzan a reuşit un punct spectaculos încă din debutul partidei.

Update 16:35: A început meciul dintre Ioana Sîngeorzan şi Veronika Matiunina.

Update 13:20: Eduard Ionescu și Darius Movileanu și-au pierdut duelul din cadrul probei de dublu masculin!

UPDATE 13:06: Victorie fără emoții pentru perechea Ovidiu Ionescu / Alvaro Robles!

UPDATE 12:40: Au început meciurile: Ovidiu Ionescu / Alvaro Robles – Adam Szudi / Nandor Ecseki și  Eduard Ionescu / Darius Movileanu – Andre Bertesmeier / Fanbo Meng

Update: Româncele au făcut spectacol la dublu feminin! Perechea Eliza Samara – Andreea Dragoman a trecut de perechea Kukulkova / Natalia Bajor.

Update: Victorie și pentru perechea Adina Diaconu / Maria Xiao

Update 12:35: Final de meci! Bernadette Szocs și Sofia Polcanova le-au învins pe Solomiya Brateyko și Veronika Matiunina, cu 3-0, la seturi!

Update 12:25: Victorie și în setul 2 pentru „Bernie” și Sofia!

Update 12:15: Bernadette Szocs și Sofia Polcanova au câștigat primul set al duelului cu jucătoarele din Ucraina.

UPDATE 12:05: Au început meciurile: Bernadette Szocs / Sofia Polcanova – Solomiya Brateyko / Veronika Matiunina; Adina Diaconu / Maria Xiao – Nicole Arlia / Giorgia Piccolin și Eliza Samara – Andreea Dragoman – Tatiana Kukulkova / Natalia Bajor.

Update 11:10: Eduard Ionescu și Eliza Samara au pierdut duelul cu Liam Pitchford și Anna Hursey!

Update 11.06: Ovidiu Ionescu și Bernadette Szocs au pierdut meciul cu Patrick Franziska și Antett Kaufmann! Scorul final a fost de 1-3, la seturi.

Update 10:59: Ovidiu Ionescu și Bernadette Szocs au câștigat setul cu numărul 3! Românii forțează revenirea în meci.

UPDATE 10:50: Ovidiu Ionescu și Bernadette Szocs au pierdut și setul cu numărul 2.

UPDATE 10:40: Patrick Franziska și Anett Kaufmann au câștigat primul set al duelului cu Ovidiu Ionescu și Bernadette Szocs

UPDATE 10:30: Au început duelurile: Ovidiu Ionescu / Bernadette Szocs – Patrick Franziska – Anett Kaufmann și Eduard Ionescu / Eliza Samara – Liam Pitchford / Anna Hursey

Programul complet al românilor, la Campionatul European Individual

Bernadette Szocs participă la 3 probe la Campionatul European Individual

Bernadette Szocs va participa la 3 probe la Campionatul European Individual 2024. Bernie va fi prezentă la simplu, dublu şi dublu mixt la competiţia transmisă exclusiv în AntenaPLAY.

„Nu am avut nicio pauză după Jocurile Olimpice de la Paris. Cred că ăsta a fost cel mai bun lucru pe care puteam să-l fac pentru a-mi reveni din punct de vedere mental, după Jocurile Olimpice.

Am avut un cantonament în România. Fetele şi băieţii s-au antrenat împreună. O voi lua pas cu pas, meci cu meci. Nu vreau să mă gândesc prea departe. E o călătorie lungă. Vreau să îmi apăr aurul şi argintul de la Munchen. Dar faptul că voi evolua în 3 probe nu va fi uşor, trebuie să rămân concentrată.

Nu vreau să pun presiune pe mine, că nu mă ajută. Am jucat împotriva partenerei mele Sofia Polcanova în două turnee importante. Nu e uşor să joci împotriva ei, sper că a treia oară va fi cu noroc pentru mine. Toţi jucătorii vor fi adversari grei. Obiectivul meu va fi să mă simt bine, să joc cu plăcere şi s-o iau pas cu pas”, a spus Bernadette Szocs, citată de ettu.org.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

Ce rezultat va fi la derby-ul Dinamo - FCSB?

VideoBernadette Szocs, spectacol total în primul meci la Campionatul European Individual! Puncte de pus în ramă reuşite de româncă

18:05

Helmut Duckadam a reacţionat, după atacul lui Ciprian Tătăruşanu: „Tot ce a zis e adevărat! Critici acide!”

18:00

Scandal din cauza premierilor de după Jocurile Olimpice 2024: „De ce?”. Eduard Novak acuză, Elisabeta Lipă se apără

17:21

Fostul star al lui Manchester United, viitorul adversar al lui Răzvan Lucescu! Vestea primită de AEK, înaintea derby-ului cu PAOK

1 Cine are mai multe șanse: Max sau Lando? Analiza lui Adrian Georgescu 2 Gigi Becali a anunţat că FCSB a realizat primul transfer al iernii: „Mihai Stoica mi-a spus că s-a rezolvat” 3 „Ei ţin naţionala în spate!” Gigi Becali a ridicat în slăvi patru jucători de la naţionala României. Ce a spus despre Lucescu 4 VideoUrnele actualizate pentru preliminariile World Cup 2026, după Lituania – România 1-2. Ce îi aşteaptă pe tricolori 5 Mihai Stoica, șocat după ce Alexandru Mitriță a fost „uitat” pe bancă de Mircea Lucescu: „Nu acceptă chestia asta!” 6 EXCLUSIV„Atunci s-a produs declicul!” Gică Popescu știe când a „renăscut” echipa națională! Mesaj ferm după al patrulea succes la rând