Închide meniul
VIDEO

Bernadette Szocs, victorie spectaculoasă la Singapore Smash! Ovidiu Ionescu, meci uriaş cu Truls Moregard. Succese pentru Adina Diaconu şi Eliza Samara

Publicat: 3 februarie 2025, 14:20

Comentarii
Bernadette Szocs, victorie spectaculoasă la Singapore Smash! Ovidiu Ionescu, meci uriaş cu Truls Moregard. Succese pentru Adina Diaconu şi Eliza Samara

Bernadette Szocs, în timpul unui meci - Profimedia Images

Bernadette Szocs s-a calificat în turul 2 de la Singapore Smash. Bernie a trecut de Natalia Bajor, cu 3-1 la seturi, şi se va duela cu Joo Cheonhui.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eliza Samara şi Adina Diaconu s-au calificat şi ele în runda a doua. Veterana Samara a învins-o pe Batra, cu 3-1, în timp ce Diaconu a trecut de Alhodaby, cu 3-0.

Pe tabloul masculin, Ovidiu Ionescu a făcut un meci uriaş cu Truls Moregard, dar a fost învins în decisiv de ocupantul locului 7 mondial. Eduard Ionescu a fost învins de Simon Gauzy, 0-3.

Bernadette Szocs – Natalia Bajor 11-8, 11-8, 6-11, 11-6

Update 14:20: Eduard Ionescu a pierdut în trei seturi duelul cu Simon Gauzy.

Update 14:19: Ovidiu Ionescu a pierdut dramatic meciul cu Truls Moregard, 2-3.

Reclamă
Reclamă

Update 14:17: Bernadette Szocs a câştigat meciul cu Natalia Bajor, cu 3-1, 11-8, 11-8, 6-11, 11-6.

Update 14:15: Eduard Ionescu e condus cu 2-0 la seturi de Simon Gauzy.

Update 14:12: Ovidiu Ionescu face un meci uriaş cu Truls Moregard şi egalează la seturi! Avem set decisiv!

Reclamă

Update 14:08: Bajor câştigă setul 3, cu 11-6.

Update 14:03: Szocs conduce cu 2-0 la seturi!

Update: 13:50: Ovidiu Ionescu – Truls Moregard 3-11, 16-14, 10-12.

Update: 13:54: Bernadette Szocs a câştigat primul set, cu 11-8.

Update 13:45: A început meciul lui Bernadette Szocs.

Eliza Samara, victorie cu Manika Batra

Update 13:13: Eliza Samara – Manika Batra 12-10, 7-11, 12-10, 11-7! Românca a obţinut o victorie superbă şi s-a calificat în turul secund de la Singapore Smash.

Update 13:00: Eliza Samara – Manika Batra 12-10, 7-11, 12-10. Eliza e din nou în faţă pe tabelă, după ce a câştigat şi setul al treilea.

Update 12:55: Eliza Samara – Manika Batra 12-10, 7-11. Eliza a cedat setul secund.

Update 12:45: Eliza Samara – Manika Batra 12-10! Românca a câştigat primul set!

Update 12:35: A început meciul Eliza Samara – Manika Batra!

Bernadette Szocs – Natalia Bajor LIVE VIDEO

Bernie Szocs, ocupanta locului 13 mondial, va debuta la Singapore Smash împotriva polonezei Natalia Bajor. Aceasta va fi a şaptea întâlnire directă dintre cele două sportive, românca având un avantaj substanţial la acest capitol, 5-1. Ultimul duel a fost însă câştigat de Bajor, în mai 2024, la Saudi Smash.

Tot luni, de la aceeaşi oră cu meciul lui Bernie Szocs, vor mai avea loc partidele de simplu Ovidiu Ionescu – Trols Moregard şi Eduard Ionescu – Simon Gauzy. Eliza Samara va evolua de la 12:35 cu Manika Batra.

Victorie uriaşă pentru Iulian Chiriţă

Singapore Smash este un turneu cu premii totale de 1.5 milioane de dolari. Campionii vor primi un cec de 75.000 de dolari, dar şi 2000 de puncte în clasamentul general. Finaliştii vor încasa 37.500 de dolari şi 1.400 de puncte, iar semifinaliştii vor fi recompensaţi cu 17.500 de dolari şi 700 de puncte.

Adina Diaconu a adus a doua victorie pentru România, pe tablourile de simplu de la Singapore Smash! Iulian Chiriţă a obţinut un succes uriaş duminică. Românul e 19 ani de pe locul 143 mondial a trecut de ocupantul locului 11 în ierarhia mondială, Darko Jorgic, revenind de la 0-2 la seturi!

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:22
Cristiano Bergodi a aflat răspunsul de la LPF, înainte de meciul cu FCSB
8:14
Jaqueline Cristian, calificare dramatică în turul 2 la Indian Wells. Câți bani și-a asigurat românca
0:08
Arsenal și Chelsea, victorii în Premier League. Manchester City, remiză după ce a condus de două ori
23:55 4 mart.
Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Universitatea Craiova: „Mi-a promis conducerea”
23:52 4 mart.
“Este meritul lui Rădoi la Craiova?” Întrebarea care l-a iritat pe Filipe Coelho după ce a fost şi eliminat: “Nedrept”
23:47 4 mart.
Daniel Pancu a explicat gestul pe care i l-a făcut lui Coelho în timpul meciului Craiova – CFR Cluj 3-1!
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 “Asta să-l întrebaţi pe Chivu!” Cesc Fabregas n-a stat pe gânduri după Como – Inter. “Mentalităţi diferite” 6 Era Kader Keita băut şi drogat în momentul accidentului? Au venit rezultatele
Citește și