Anett Kontaveit, de neoprit și la Turneul Campioanelor. Victorie la Guadalajara. Pliskova – Muguruza, duel uriaș

Antena Sport Publicat: 11 noiembrie 2021, 8:44

Anett Kontaveit, de neoprit și la Turneul Campioanelor

Profimediaimages

În Grupa Teotihuacan, Pliskova a dispus, miercuri, cu scorul de 4-6, 6-2, 7-6 (6), de spaniola Garbine Muguruza, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 6, după un meci de două ore şi 26 de minute.

La rândul ei, Kontaveit a trecut, cu scorul de 6-3, 6-4, de sportiva cehă Barbora Krejcikova, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, după 75 de minute de joc.

Programul de joi de la Turneul Campioanelor

Vineri, în etapa a doua a grupei se vor întâlni învingătoarele din prima zi, respectiv învinsele.

Joi, sunt programate primele partide din Grupa Chichen-Itza, Maria Sakkari (Grecia), locul 6 WTA şi cap de serie numărul 6 – Iga Swiatek (Polonia), locul 9 WTA şi cap de serie numărul 5 şi Arina Sabalenka (Belarus), locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1 – Paula Badosa, locul 10 WTA şi cap de serie numărul 7.

Turneul Campioanelor se va disputa în perioada 10-17 noiembrie. Inițial, competiția urma să fie organizată la Shenzhen, dar pentru un an, ea a fost mutată în Mexic, din cauza problemelor cu Covid-19.

Cine se va impune în El Clasico?

Răzvan Lucescu a anunţat în ce condiţii îşi dă demisia de la PAOK: „N-am o problemă să îmi fac bagajele pentru Bucureşti!”

10:25

Mario Balotelli, aproape de o revenire de senzaţie în Serie A, la 34 de ani! Atacantul italian era de 4 luni fără echipă

10:00

VIDEOCalificările Marelui Premiu al Mexicului sunt LIVE VIDEO (00:00) pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY! Sainz, cel mai rapid în FP2

9:40

VIDEOPortarul a marcat în minutul 90+7 şi a dat startul nebuniei! Dramatism total pe finalul unui meci din Franţa

1 Gigi Becali, prima reacţie după umilinţa cu Rangers. Jucătorul desfiinţat: „Bă, mai bine o laşi în aut!” 2 Gigi Becali face revoluţie la echipă după ce FCSB a fost umilită de Rangers: „Nu vor mai fi pe teren! Am tras nişte concluzii” 3 Cum arată clasamentul din Europa League, după meciurile din etapa a 3-a. Pe ce loc a ajuns FCSB, după 0-4 cu Rangers 4 Scoţienii, derapaj la adresa lui Gigi Becali după Rangers – FCSB 4-0! Cum l-au putut numi pe patronul campioanei României 5 Gestul incredibil făcut de Răzvan Lucescu în timpul unui interviu, după suspendarea din Grecia. Ce a făcut după PAOK – Plzen 6 Radu Drăguşin e dorit de Juventus! Anunţul presei italiene despre fundaşul naţionalei