Daniil Medvedev l-a învins pe Alex de Minaur la Turneul Campionilor! Rusul şi-a luat revanşa după criza din primul meci

Alex Masgras Publicat: 12 noiembrie 2024, 16:59

Comentarii
Daniil Medvedev l-a învins pe Alex de Minaur la Turneul Campionilor! Rusul şi-a luat revanşa după criza din primul meci

Daniil Medvedev, după victoria în faţa lui Alex de Minaur de la Turneul Campionilor 2024 / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Daniil Medvedev a câştigat primul său meci de la actuala ediţie a Turneului Campionilor. Câştigătorul din 2020 l-a învins în al doilea meci al grupei Ilie Năstase pe australianul Alex de Minaur.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rusul a făcut un meci perfect şi s-a impus cu 6-2, 6-4, după doar o oră şi 20 de minute de joc. Aceasta a fost prima victorie pentru Daniil Medvedev într-un turneu hard indoor din acest sezon.

Daniil Medvedev, prima victorie la Turneul Campionilor 2024! Rusul a defilat în meciul cu Alex de Minaur

Rusul nu i-a dat vreo şansă lui De Minaur în primul meci al zilei de marţi de la Torino. Medvedev a fost cel care a reuşit cele trei break-uri ale meciului şi a reuşit să îl ţină la distanţă pe adversarul său, care nu a avut vreo minge de break în această partidă.

În meciul de marţi, Daniil Medvedev a obţinut a şaptea victorie în faţa australianului. De Minaur are şi el trei victorii în faţa rusului, ultima în acest an, în optimile de finală de la Roland Garros.

Reclamă
Reclamă

Victoria lui Daniil Medvedev după ce rusul a pierdut primul meci de la Torino în faţa lui Taylor Fritz. În meciul contra americanului, campionul din 2020 al turneului şi-a pierdut controlul, aruncând de mai multe ori racheta, lovind banca şi certându-se cu arbtitrul de scaun.

Următorul meci al lui Medvedev de la Torino va avea loc joi, contra liderului ATP, Jannik Sinner. Până atunci, italianul va juca marţi seară contra lui Taylor Fritz.

Jannik Sinner a primit trofeul liderului de sfârşit de an din ierarhia mondială

Jannik Sinner a primit trofeul rezervat numărului unu mondial din tenisul profesionist masculin, atribuit la final de an de Asociaţia Tenismenilor Profesionişti (ATP), luni seară, în cadrul Turneului Campionilor de la Torino, informează AFP.

Reclamă

„Este un club foarte exclusivist, au existat doar 29 de numere unu mondiale în istorie. Când eram copil, nu credeam niciodată că voi ajunge atât de sus, dar încetul cu încetul, am ajuns acolo muncind mult”, a spus italianul.

„Cel mai important lucru este să ai oameni în jurul tău cu care să te simţi bine şi în acest domeniu am fost norocos”, a continuat el.

Înapoi la Homepage
Reclamă

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:00

LIVE VIDEOInter Milano – Juventus se joacă ACUM, în AntenaPLAY. Un nou derby pentru echipa lui Cristi Chivu

13:40

George Copos l-a descris în doar două cuvinte pe Daniel Pancu, după startul de sezon de la Rapid: „Atât zic”

13:12

Ionuţ Chirilă, umilinţă cu CS Dinamo în Liga a 2-a. Steaua, eşec la limită în Ghencea. Rezultatele

13:07

Ferran Torres a ales: unde va juca „eroul” Spaniei de la Mondial. Anunţul momentului

12:55

Neluţu Varga nu stă la discuţii: super-jucătorul care e out de la CFR Cluj. Suma uriaşă pe care o vor plăti ardelenii

12:54

„Îi mulţumesc lui Chivu”. Hakan Calhanoglu a dat cărţile pe faţă despre viitorul lui la Inter

1 Zeljko Kopic, rivalul lui Dinamo: croatul este pe lista unui club de top din Liga 1 2 Transfer la Dinamo. Jucător de naţională, acord pentru trei ani! 3 FotoCum arată acum Cătălina Ponor, la 9 ani de la retragerea din gimnastică. Imaginile vorbesc de la sine 4 Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut 5 Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros” 6 Lovitură de teatru! S-a blocat transferul lui Assad Al Hamlawi, iar acum negociază cu un alt golgheter din Liga 1
Citește și