Închide meniul

Novak Djokovic, declaraţii halucinante după descalificarea de la US Open. "Nu promit că nu voi mai face un gest similar"

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 septembrie 2020, 12:29

Reclamă
Novak Djokovic, declaraţii halucinante după descalificarea de la US Open. "Nu promit că nu voi mai face un gest similar"

Novak Djokovic a vorbit despre descalificarea de la US Open

Djokovic a lăsat de înţeles că oricând ar mai putea fi implicat într-un scandal asemănător celui de la Flushing Meadows, când a fost eliminat după ce a lovit cu mingea o arbitră de linie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Novak Djokovic, declaraţii surprinzătoare după descalificarea de la US Open

Liderul mondial a fost descalificat în optimile turneului de Grand Slam. În primul set al partidei cu Carreno Busta, după ce ibericul a făcut break-ul la 6-5, Djokovic a aruncat mingea spre o arbitră, pe care a şi lovit-o. Aceasta s-a prăbuşit şi nu a putut respira pentru un moment. Chiar dacă şi-a cerut scuze, oficialii au decis că meciul nu mai poate continua.

"A fost neaşteptat, dar regulile sunt clare. Trebuie să accept consecinţele şi să merg mai departe. Nu promit că nu voi mai face un gest similar în viaţa mea. Mi se putea întâmpla şi înainte de US Open, o puteau păţi şi alţi jucători. A fost o lecţie la care trebuie să reflect, am discutat cu echipa mea şi sper că nu se va repeta. Totuşi, orice este posibil în viaţă.

Încerc să arăt cea mai bună faţă a mea atât pe teren, cât şi în afara lui, dar am izbucniri. Este personalitatea mea, jucătorul care am fost dintotdeauna", a declarat Novak Djokovic.

Reacţia nervoasă de la US Open l-a costat pe sârbul de 33 de ani. A avut de plătit o amendă de un sfert de milion de dolari. A pierdut şi toate punctele pe care le câştigase în timpul turneului din New York.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:59 19 apr.

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37 19 apr.

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52 19 apr.

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52 19 apr.

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38 19 apr.

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16 19 apr.

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 A învins cancerul, dar a avut parte de o moarte violentă la 39 de ani! Tragedie cumplită în fotbal 2 Gigi Becali i-a stabilit preţul de transfer lui Ştefan Târnovanu. Anunţul făcut în direct 3 VIDEOMax Verstappen, pole în Marele Premiu al Arabiei Saudite! Cursa e duminică (20:00, Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 4 VIDEO„Îţi mulţumim că ne-ai ales pe noi!” Imagini emoţionante înainte de FCSB-CFR Cluj. Anunţul lui Şut 5 S-a decis soarta lui Florinel Coman! Ce va face Cagliari la finalul sezonului. Italienii au spus clar 6 EXCLUSIVDecizia luată în legătură cu Florin Tănase înainte de FCSB – CFR Cluj
Citește și