Autorităţile din Australia au luat o decizie surprinzătoare. Procesul în care Djokovic va fi audiat urmează să fie transmis în direct. Hotărârea s-a luat în încercarea juraţilor de a fi cât mai transparenţi. “Nole” are şi alte bătăi de cap. Alibiul său riscă să fie combătut cu uşurinţă.
Novak Djokovic are probleme înaintea recursului
Djokovic a anunţat că nu s-a vaccinat din cauza faptului că s-a infectat cu Covid-19 în ultimele şase luni. Mai exact, ar fi avut un test pozitiv pe data de 16 decembrie 2021. Imediat au apărut imagini compromiţătoare cu campionul en-titre de la Australian Open.
Pe 17 decembrie, Djokovic a fost prezent la o ceremonie în Belgrad. Jurnaliştii de la thesun.co.uk au postat o fotografie în care numărul 1 ATP nu poartă mască şi se afişează lângă un copil. Mai mult, o zi mai târziu a primit premiul acordat pentru “Champion des champions 2021”.

Francezii de la lequipe.fr precizează că, tot la Belgrad, pe 18 decembrie, Djokovic a făcut o şedinţă foto cu trofeul. În acea perioadă, dacă ar fi avut coronavirus, Novak ar fi trebuit să fie în carantină.

[caseta_1]
Anunţul făcut de avocaţii lui Novak Djokovic
Avocații lui Novak Djokovic au rupt tăcerea. S-a aflat când s-a infecat Nole cu Covid-19 și cum a primit scutirea medicală pentru a intra în Australia.
Liderul ATP Novak Djokovici a beneficiat de o exceptare de la măsura obligativităţii vaccinării atunci când a intrat în Australia, deoarece a fost infectat recent cu coronavirus, au precizat avocaţii sportivului în documente depuse în instanţă.
“Data primului test Covid PCR cu rezultat pozitiv a fost 16 decembrie 2021. Au trecut 14 zile şi domnul Djokovici nu a avut simptome nici de febră şi nici de probleme respiratorii în ultimele 72 de ore”, au menţionat avocaţii.
Mama lui Novak Djokovic și-a ieșit din minți după scandalul din Australia
Mama lui “Nole” a avut o reacţie vehementă când a aflat de ce tratament a avut parte campionul en-titre de al Australian Open.
„E foarte dificil pentru mine să trec peste asta. Nimeni nu merită un astfel de tratament, mai ales el. Asta este o chestiune politică, din care el nu poate fac parte, e un scandal. Să îl pui în hoteluri mizerabile, să nu-l lași să ia legătura cu noi, ăsta e un tratament fără precedent”, a spus Dijana Djokovic.
- Novak Djokovic are mari probleme în Australia
- Procesul liderului ATP, de luni, va fi transmis în direct
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Daniil Medvedev, campion la Dubai! Rusul a pus mâna pe trofeu fără să joace în finală
- Novak Djokovic s-a retras de la Doha, din cauza oboselii. Următorul turneu la care este așteptat Nole
- Ilie Năstase, mesaj tranșant despre viitorul lui Carlos Alcaraz, după succesul de la AO: „Asta e în capul lui?”
- Carlos Alcaraz e campion la Australian Open! Ibericul l-a învins pe Djokovic și a intrat în istoria tenisului
- Novak Djokovic este uriaș! Performanță remarcabilă stabilită la Australian Open































