VIDEO | Rafael Nadal, sărbătorit pe terenul de tenis! Campionul, aplaudat la împlinirea a 34 de ani

Antena Sport Publicat: 3 iunie 2020, 14:24

Comentarii
VIDEO | Rafael Nadal, sărbătorit pe terenul de tenis! Campionul, aplaudat la împlinirea a 34 de ani

Rafael Nadal a împlinit 34 de ani

Cei mici au păstrat distanţa în tribune şi i-au cântat lui Nadal "La mulţi ani!", la împlinirea a 34 de ani.  Fostul lider ATP a intrat pe teren şi le-a mulţumit. A primit şi un tort în formă de teren de tenis. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rafael Nadal: "Vreau să fiu pregătit pentru 2021"

Momentan, toate turneele importante sunt suspendate. Roland Garros, turneul favorit al lui Nadal, a fost reprogramat pentru luna septembrie, iar organizatorii speră să aducă şi spectatori în tribune. Nadal a anunţat că va evolua la Paris, doar în anumite condiţii şi nu s-a arătat foarte optimist în privinţa reluării sezonului.   

"Vreau să fiu pregătit pentru 2021. Mă preocupă mai mult Openul Australiei decât ceea ce se va întâmpla la sfârşitul acestui an. Anul 2020 îl văd practic pierdut. Sper că vom putea începe anul viitor", declara Nadal, în urmă cu câteva zile, în cadrul unui interviu acordat celor de la France TV Sport. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:30 25 mart.

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

23:24 25 mart.

Ilie Dumitrescu știe cum România o poate elimina pe Turcia în barajul de Mondial: “Trebuie să înțelegem asta”

23:14 25 mart.

Recep Tayyip Erdogan, în tribune la Turcia – România

23:05 25 mart.

Elena Rybakina a bătut-o din nou pe Jessica Pegula şi e în semifinale la Miami

23:04 25 mart.

Capul Verde poate deveni campioana mondială “neoficială”. Analiza inedită a jurnaliștilor de la Marca

22:39 25 mart.

Marius Șumudică e categoric: “N-avem nicio șansă cu Turcia!”

1 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 2 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 3 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 4 Fotbalistul nemulțumit de selecția făcută de Mircea Lucescu. A marcat 11 goluri în acest sezon de Liga 1 5 Arda Guler, cuvinte uriaşe despre Mircea Lucescu şi Gică Hagi, înainte de Turcia – România: “Sunt onorat” 6 Încă o lovitură primită de Liverpool după plecarea lui Salah. Înlocuitorul, declarat „netransferabil”
Citește și