Daniil Medvedev, eliminare incredibilă la Indian Wells. Grigor Dimitrov a reușit o revenire epică în fața campionului de la US Open 2021

Antena Sport Publicat: 14 octombrie 2021, 9:44

Comentarii
Daniil Medvedev, eliminare incredibilă la Indian Wells. Grigor Dimitrov a reușit o revenire epică în fața campionului de la US Open 2021

Profimedia

Grigor Dimitrov, revenire uluitoare cu Daniil Medvedev

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniil Medvedev a fost învins, miercuri, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-3, de bulgarul Grigor Dimitrov. Campionul de la US Open a condus cu 6-4 și 4-1 în setul al doilea, însă bulgarul a avut o revenire uluitoare și a câștigat meciul în decisiv.

În sferturi, Dimitrov va evolua cu polonezul Hubert Hurkacz, locul 12 ATP şi cap de serie numărul 8, care a trecut, în optimi ,de rusul Aslan Karaţev, locul 23 ATP şi cap de serie numărul 19.

Într-un alt meci din sferturi, argentinianul Diego Schwartzman, locul 15 ATP şi cap de serie numărul 11, învingător, cu 6-3, 6-3, în faţa norvegianului Casper Ruud, locul 10 ATP şi cap de serie numărul 6, va da piept cu britanicul Cameron Norrie, locul 26 ATP şi cap de serie numărul 21, care l-a depăşit, în optimi, pe americanul Tommy Paul, locul 60 ATP, scor 6-4, 4-6, 6-2.

Grecul Tsitispas, calificare cu emoții în optimi

Al doiela favorit, grecul Stefanos Tsitsipas, locul 3 ATP, a trecut greu de australianul Alex de Minaur, locul 27 ATP şi cap de serie numărul 22, scor 6-7 (3), 7-6 (3), 6-2, şi va juca în sferturi cu georgianul Nikoloz Basilashvili, locul 36 ATP, scrie news.ro.

Reclamă
Reclamă

Acesta din urmă a produs o altă surpriză, după ce l-a învins, cu scorul de 6-4, 7-6 (6), pe rusul Karen Hacianov, locul 29 ATP şi cap de serie numărul 24.

Germanul Alexander Zverev, locul 4 ATP şi cap de serie numărul 3, nu a avut probleme cu francezul Gael Monfils, locul 18 ATP şi cap de serie numărul 14, pe care l-a întrecut cu 6-1, 6-3.

Zverev îl va întâlni în sferturi pe americanul Taylor Fritz, locul 9 ATP, calificat fără să joace, după ce a beneficiat de retragerea italianului Jannik Sinner, locul 14 ATP şi cap de serie numărul 10.,,

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:03

Recordul impresionant stabilit de Mircea Lucescu, după Turcia – România 1-0. Unic în istoria fotbalului

11:03

Paul Pogba a revenit cu gol! Francezul are doar 30 de minute disputate în Ligue 1

10:55

Emoţii pentru Barcelona! Raphinha a ieşit la pauza meciului Brazilia – Franţa 1-2. Anunţul lui Ancelotti

10:45

“A părut un adio”. Trei “tricolori”, OUT de la naţională după eşecul cu Turcia: “Mulţi vin din spate”

10:21

Gigi Becali, ofertă fabuloasă pentru a-l convinge pe Mirel Rădoi să rămână la FCSB: “Nu mai pleacă, îi dau bani mulţi”

9:55

Lindsey Vonn, dezvăluiri după accidentul de coşmar de la Milano Cortina: “Am ţipat din toate puterile: «Scoateţi-mă de aici!”

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 VIDEOPiastri, cel mai bun timp în FP2, la Marele Premiu al Japoniei. Cursa e duminică (07:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
Citește și