Elina Svitolina este însărcinată! Anunțul făcut chiar de Gael Monfils

Dan Roșu Publicat: 15 mai 2022, 13:58

Comentarii
Elina Svitolina este însărcinată! Anunțul făcut chiar de Gael Monfils

Elina Svitolina și Gael Monfils, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Elina Svitolina este însărcinată! Tenismenul francez Gael Monfils a anunţat, duminică, pe contul său de Twitter, că soţia lui, jucătoarea ucraineană Elina Svitolina, este însărcinată. La scurt timp şi Svitolina a postat acelaşi mesaj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Cu inima plină de dragoste şi fericire, suntem încântaţi să vă anunţăm că aşteptăm o fetiţă, în luna octombrie”, au scris ei pe Twitter.

Elina Svitolina este însărcinată

Elina Svitolina, 27 de ani, fostă numărul 3 mondial, şi Gael Monfils, 35 de ani, s-au căsătorit, în iulie anul trecut, la Nyon. Ei formează un cuplu din 2019.

Svitolina, 27 de ani, a evoluat ultima dată la Miami Open, la finalul lunii martie, turneu la care a fost eliminată în turul al doilea, în care a fost direct acceptată. Ea se retrăsese de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, turneu care va începe duminica viitoare.

Reclamă
Reclamă

Elina Svitolina, făcută praf de președintele Federației de Tenis din Rusia

Jucătoarea ucraineană a primit un răspuns halucinant din partea lui Shamil Tarpischev, omul decorat în 2018 de Vladimir Putin. Svitolina este extrem de afectată de războiul declanșat de Rusia în Ucraina, la ordinul lui Vladimir Putin. Mii de oameni au fost uciși în timpul conflictului care a ajuns în cea de-a 81-a zi.

„Nu e nevoie să dăm atenție declarațiilor Svitolinei. Nu e doar opinia mea, ci și a avocaților. Din cauza unei afirmații, sportivii ruși pot fi excluși din competiții. În aceste momente, putem participa, totul e în regulă pentru noi. E stupid să reacționezi la așa ceva. Cine e Svitolina? Un nimeni absolut.

Sportivii noștri trebuie doar să spună că sportul rămâne în afara politicii. Ar trebui să ne lase sportivii în pace și să nu impună nimic din ce vor să impună asupra lor.”, a spus Shamil Tarpischev, potrivit btu.org.ua.

Reclamă

Mesajul transmis de Elina Svitolina în plin război

Svitolina spune că este foarte important ca jucătorii ruși să își afirme poziția față de războiul din Ucraina.

„Pentru noi, pentru ucraineni, este foarte important ca ei să vorbească, să aleagă o parte. Vrem să știm, vrem să ne simțim în siguranță. Dacă nu vorbesc, nu știm, poate că își mențin puterea, susțin acțiunile armatei lor.

Simt că trebuie să-și afirme poziția. Este foarte important. Nu contează dacă este un turneu de Grand Slam sau un alt turneu, fiecare sportiv rus sau bielorus trebuie să-și exprime poziția, astfel încât să știm că nu sunt oameni răi printre noi.”, a fost anunțul făcut de Elina Svitolina, citată de sport.ua.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:06

Ce surpriză în Gruia! CFR Cluj a anunţat noul antrenor

13:59

Denis Alibec şi-a dat acordul şi semnează. Întâlnire cu conducerea şi antrenorul clubului

13:48

Belgia – Egipt LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Duel tare în Grupa G. Egipt caută prima victorie la Mondiale

13:41

Rapid, un nou transfer de la CFR Cluj! Mutare surpriză realizată de Daniel Pancu

13:24

Răzvan Lucescu pleacă de la PAOK. Anunțul din Grecia: “Sfârșitul unei ere”

13:00

Programul zilei a 5-a de la Campionatul Mondial. Ce meciuri sunt transmise în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Record absolut în Australia – Turcia! Nestory Irankunda a intrat direct în istorie 6 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!”
Citește și