”Ești cel mai bun pe care l-am văzut vreodată!” Simona Halep, mesaj superb pentru Rafael Nadal după victoria de la Roland Garros

De Gal Dorin
Publicat: 11.10.2020, 20:24

Rafael Nadal rămâne campionul de necontestat al zgurii de la Paris după ce a obținut a 13-a victorie în 13 finale disputate. Spaniolul i-a administrat o înfrângere în trei seturi (6-0, 6-2, 7-5) chiar intangibilului Novak Djokovic, care nu a pierdut un meci complet în acest an.

Simona Halep și Rafael Nadal

AFP7 / Rob Prange via Hepta

Simona Halep, campioana noastră, a ținut să îi transmită un mesaj de felicitare lui Nadal după victoria de pe ”Philippe Chatrier”:

Congratulations Rafa. You’re an example to everyone in our sport and the best we’ve seen. Most importantly, a great person. Huge respect. @RafaelNadal
— Simona Halep (@Simona_Halep) October 11, 2020

”Felicitări, Rafa. Ești un exemplu pentru toți cei din sportul nostru și cel mai bun pe care l-am văzut vreodată. Cel mai important, o persoană minunată. Respect uriaș”, a fost mesajul Simonei.

Rafael Nadal, ”Regele Zgurii” fără set cedat

După victoria în fața lui Nole Djokovic, Rafael Nadal a reușit pentru a patra oară în carieră performanța de a câștiga la Paris fără să cedeze vreun set.

Spaniolul s-a arătat încă de la început într-o dispoziție de joc fantastică și a reușit chiar să să-i ia un set alb lui Djokovic, ceva ce nu i se mai întâmplase niciodată sârbului într-o finală de Grand Slam.

Valeriu Iftime, la AS.ro LIVE

Ilie Năstase, despre căderea Simonei Halep în clasamentul WTA
WTA • 20 sept., 19:24
Ilie Năstase, reacție dură după prăbușirea Simonei Halep în clasamentul WTA. „Nu e jucătoare de locul 14!”
Simona Halep
WTA • 20 sept., 11:06
Lovitură pentru Simona Halep. Pe ce loc a ajuns în clasamentul WTA. Sorana Cîrstea are motive de bucurie!
Extra • 19 sept., 19:52
FOTO
Simona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc
Ce înseamnă dacă ai găsit boabe de fasole sau resturi de mâncare la ușă. Polițiștii explică ce poate să însemne acest „semn”
Gestul făcut ultrașii olteni după FC U Craiova – FCSB 0-1! Mesaj categoric pentru Adrian Mititelu Jr. Ce se întâmplă cu postul lui Adrian Mutu
1
8:16 FCSB poate rămâne fără sponsor, dar echipa nu va fi afectată: „Nu își poate imagina cineva vreodată ce avere are Gigi Becali!” 0:04 Barcelona – Granada 1-1. Continuă criza la echipa lui Ronald Koeman! Catalanii au egalat în prelungiri 20
sept.
23:38
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0 | „Penalty şi roşu! A fost clar ca lumina zilei!” Dan Petrescu, atac dur la arbitraje: „Mi se pare ciudat să fim arbitraţi aşa de când am venit eu!” Anunţ despre meciul din Cupa României
20
sept.
23:24
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0 | Culio, în lacrimi după victoria din derby: „Dedic această victorie soției mele!” Argentinianul, anunţ uriaş: „Voi fi secundul lui Dan Petrescu”
20
sept.
23:21
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0 | Laurențiu Reghecampf, mesaj dur pentru jucători. „Am jucat slab și fără atitudine! Trebuie să ne trezim”
20
sept.
23:08
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0 | Oltenii promit răzbunare în Cupa României: „O să jucăm pe viaţă şi pe moarte!” Valerică Găman, în depresie după ce echipa sa a pierdut: „Este frustrant”
20
sept.
22:55
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-0. Dan Petrescu a câștigat duelul cu Laurențiu Reghecampf! Andrei Burcă a adus prima victorie a „Bursucului” de la revenire
20
sept.
22:19
„Visez să antrenez o echipă din România! Nu e FCSB!” Marius Croitoru e gata să plece de la Botoşani! Mesaj pentru Iftime
20
sept.
21:59
CFR Cluj – Universitatea Craiova | Andrei Burcă a înscris primul gol din noul mandat al lui Dan Petrescu. „Stâlpul” campioanei s-a bucurat nebunește
20
sept.
21:46
CSA Steaua – Şelimbăr 0-0 | „Am jucat fotbal în repriza a doua!” Daniel Opriţa l-a scos din sărite pe Ion Crăciunescu: „Băi, băiatule!”