Emma Răducanu a primit un wild card din partea organizatorilor pentru a participa la turneu. “Indian Wells” se va disputa în perioada 6 – 17 octombrie. Dacă sportiva care a cucerit US Open și Halep au deja un loc asigurat pe tabloul principal, Ruse trebuie să treacă prin calificări.
Simona Halep și Gabriela Ruse s-a antrenat împreună înainte de Indian Wells
Înainte de turneu, cele trei s-au întâlnit pe terenul de antrenament. Gabriela Ruse a postat o fotografie în care apare alături de Simona Halep, chiar după ce s-au antrenat împreună.
Emma Răducanu s-a pregătit și ea cu Gabriela Ruse
Ulterior, Ruse s-a antrenat și alături de campioana de la US Open, Emma Răducanu. Aceasta a postat o poza pe Instagram cu mesajul “Antrenament cu Gabriela Ruse“.
În altă ordine de idei, cele trei se vor regăsi și la Transylvania Open, turneu WTA care se va disputa la Cluj. Astfel, Emma Răducanu va juca pentru prima dată în țara de origine a tatălui său.
Turneul de la Cluj se va disputa în perioada 25 – 31 octombrie și este dotat cu premii în valoare de 235.000 de dolari.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- La ce turneu vor participa cele trei jucătoare
- Emma Răducanu a primit un wild card
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Novak Djokovic, unic în istoria tenisului. Nole a ajuns la 100 de victorii la Australian Open
- Jaqueline Cristian, la cea mai bună clasare a carierei în topul WTA
- Coco Gauff, în turul 2 de la Australian Open! Navarro şi Kenin sunt OUT
- Cu cine joacă Gabriela Ruse în turul 2 de la Australian Open? Românca înfruntă o favorită a publicului
- Daniil Medvedev, prima victorie la un Grand Slam după 370 de zile. Succes şi pentru veteranul Stan Wawrinka

































