Închide meniul
Video

Ion Ţiriac o îndeamnă pe Simona Halep la război, după suspendare: “E timpul să-i atace pe toţi, să ceară măcar 100 de milioane”

Bogdan Stănescu Publicat: 30 septembrie 2023, 16:57 / Actualizat: 30 septembrie 2023, 19:58

Comentarii

Ion Ţiriac / AntenaSport

Ion Ţiriac o îndeamnă pe Simona Halep la război, după suspendare. Omul de afaceri a sfătuit-o din nou pe Halep să dea în judecată pe toată lumea şi să ceară despăgubiri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ion Ţiriac a subliniat că Simona Halep ar trebui să ceară în instanţă despăgubiri de minim 100 de milioane de euro.

Ion Ţiriac o îndeamnă pe Simona Halep la război, după suspendare

Simona ar trebui să-i atace pe toţi! N-ar trebui să ceară decât 100 de milioane pagubă, că i-au distrus viaţa”, a declarat Ion Ţiriac în exclusivitate pentru AntenaSport.

Ţiriac îi cere Simonei să-şi facă dreptate până la ultimul tribunal. Şi el e enervat că doza de roxadustat găsită a fost într-un procentaj prea mic.

În engleză se spune half-pregnanat, adică ori eşti însărcinată, ori nu eşti însărcinată?”, a mai spus Ion Ţiriac.

Reclamă
Reclamă

O vină are Halep, crede Ţiriac.

Nu a verificat ca echipa ei să-i scrie în lista aia de medicamente”, a precizat omul de afaceri.

Avocatul Simonei Halep, reacţie după declaraţiile venite dinspre firma pe care a dat-o în judecată: „A fost validată de tribunal”

Avocatul Simonei Halep, Bogdan Stoica, a avut o primă reacţie după declaraţiile venite dinspre firma pe care românca a dat-o în judecată. Canadienii au produs suplimentul Keto MCT, despre care Simona susține că este sursa apariției roxadustatului în corpul său.

Reclamă

Canadienii au dezmințit informația că ar fi fost trimiși la tribunal, dar Bogdan Stoica a rămas la varianta prezentată iniţial.

„I-am dat în judecată. Înțeleg ce spune el, că poate nu au primit înștiințarea. I-am dat în judecată de acum o lună, dar procedurile legale durează pentru că nu există mediere sau ceva asemănător, noi nu avem ce înțelegere să facem cu ei.

Asta am descoperit noi în ceea ce luase Simona. Apoi am luat alte recipiente sigilate, comercializate tot de firma canadiană. Am găsit aceeași contaminare. De altfel, nu e vorba că noi susținem ceva, ci e clar: chiar tribunalul de la Londra, care a judecat cazul, a decis că a fost vorba de contaminare de la acest supliment.

Că tribunalul a spus că această contaminare nu explică totul, aici intrăm în altă discuție. Dar contaminarea în sine, din produsul canadian, nu mai e o ipoteză, a fost validată de tribunal”, a spus Stoica, citat de gsp.ro.

Prima reacție din partea firmei pe care Simona Halep ar fi dat-o în judecată

Gazeta Sporturilor a purtat un dialog chiar la Ontario cu Koveos, care susține că firma sa nu a fost trimisă în judecată. ”E fals”, a fost răspunsul ferm al omul de afaceri cu origini grecești.

”Sigur. Nu putem să vorbim foarte multe despre caz, dar suntem în legătură cu avocații noștri. Inclusiv în dimineața asta am discutat. Nu înțeleg de unde vin lucrurile astea. Sunt destul de sigur că media adaugă informații de la ea.

E foarte interesant că oamenii au ajuns să știe cine suntem dacă identitatea noastră a fost scoasă din dosar… Iar informația a apărut în România, ceea ce înseamnă că sursa este din România. Avocații noștri ne-au spus că rolul nostru se oprește la procesul de la ITIA. Dacă ea (n.r. – Halep) dorește să facă apel, e treaba ei.

Suntem o familie de greci serioși, ortodocși, care fac business cu credință în Dumnezeu! Nu am înșelat niciodată pe nimeni. Cred în Dumnezeu, mi-e frică de El și de moarte și nu aș face niciodată nimic rău!”, a spus Kostas Koveos, pentru sursa citată.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58
Coincidența bizară din spatele “dublei” lui Marcus Thuram cu Ajax. Cele mai tari statistici ale serii de UCL
23:56
Ajax – Inter 0-2. Cristi Chivu, debut cu dreptul în Champions League. Liverpool – Atletico 3-2. Rezultatele serii
23:29
Tragedie în familia unei legende a lui Chelsea. Vărul său a decedat pe terenul de fotbal
23:15
Jose Mourinho a ajuns în Portugalia și a făcut anunțul: “Ce antrenor i-ar spune nu Benficăi? Nu eu”
22:37
Fază cum rar s-a văzut în Bayern – Chelsea. Cum au reușit bavarezii să deschidă scorul
22:23
Mohamed Salah, gol și assist în 2 minute! Starul a făcut spectacol în Liverpool – Atletico Madrid!
1 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 2 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 3 Andrei Vlad a reclamat-o pe FCSB la comisii! Suma cerută de fostul jucător al roș-albaștrilor 4 O nouă lovitură pentru FCSB! Un titular s-a accidentat la antrenament 5 „Le-au zis soțiilor că echipa lor joacă la Londra!” Imagine virală: au venit la meciul din UCL cu tricourile altui club 6 Juventus – Borussia Dortmund 4-4, meciul de infarct care a egalat un record rar în UEFA Champions League
Citește și