La ce oră joacă Simona Halep cu Anisimova în turul al treilea de la Roland Garros. Anunțul făcut de organizatori

De Gal Dorin
Publicat: 1.10.2020, 19:46

Organizatorii turneului Roland Garros au anunțat programul pentru ziua de vineri, atunci când se va juca și meciul dintre Simona Halep și Amanda Anisimova, după ora 14:30, în format LiveText pe AS.ro

Simona Halep

profimediaimages

Get your kicks with this Day 6️⃣ line-up #RolandGarros pic.twitter.com/0GIV6gyfEd
— Roland-Garros (@rolandgarros) October 1, 2020

Conform unui comunicat oficial al acestora, întâlnirea dintre cele două va începe după ora 14:30, ora României. Partida va fi transmisă în format LiveText pe AS.ro

#RolandGarros pic.twitter.com/3V7kQW2buu
— Simona Halep (@Simona_Halep) September 30, 2020

Simona Halep are o revansă de luat cu Amanda Anisimova

Simona are de luat și o revanșă personală cu Anisimova deoarece aceasta a învins-o în singura întâlnire directă din 2019, sferturile de finală de la Roland Garros. Din fericire, meciul se joacă pe arena centrală, astfel că nu poate fi întrerupt de ploaie.

Amanda Anisimova ocupă în acest moment locul 29 în ierarhia WTA și este considerată o mare speranță a tenisului feminin.

Simona Halep este pe locul doi din lume în acest moment în ierarhia tenisului feminin individual.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Extra • 14:02
Ion Ţiriac dă marea lovitură în România! Planul uriaş al magnatului. S-a aflat când se va întâmpla şi unde va avea loc turneul
Tenis • 16 oct., 18:08
Simona Halep și-a aflat adversarele de la Kremlin Cup! Ce dueluri poate avea „Simo” în drumul spre marea finală
Tenis • 15 oct., 13:44
Simona Halep, resemnată înainte de Kremlin Cup: „Mi-e greu să mă gândesc acum la trofee! Ritmul meu nu e la un nivel ridicat!”
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar:  ”Ar face față”
1
Scenariu uriaș pentru Ianis Hagi. Starul lui Rangers poate fi cumpărat de cel mai bogat club din lume. Prima reacție despre transferul stelar: ”Ar face față”
21:41 Dennis Man, pus la zid în Italia: „Păcătuiește prin egoismul excesiv!” Fanii au huiduit-o pe Parma după remiza cu Monza 21:25 „Este șocant!” Reacția lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK Salonic a ratat victoria deși a avut 4-1 la pauză: „În final trebuia să fim mai nenorociți!” 20:33 UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | Flavius Stoican, mesaj clar pentru Adrian Mititelu: „E supărare! Este într-adevăr mult de muncă!” 20:29 Gigi Becali, primele reproșuri din mandatul lui Edi Iordănescu: „Eu vreau asta, i-am spus și lui! Încă nu se vede mâna lui!” Ce l-a convins să-l pună antrenor la FCSB 20:01 Momente de panică în Premier League! Un fan a fost resuscitat în tribune în timpul meciului Newcastle – Tottenham. Anunțul făcut de englezi 19:57 „Oamenii au mintea întunecată!” Gigi Becali, reacție vehementă după penalty-ul acordat de Marcel Bîrsan în FCSB – Mioveni 3-0: „Au invidie pe mine. Cum să nu fie 11 metri?!” 19:25 UTA Arad – FC U Craiova 1948 1-0 | „Bătrâna Doamnă” a urcat pe loc de play-off! Flavius Stoican, debut cu stângul pe banca oltenilor 18:57 VIDEOOlimpiu Moruțan i-a cucerit definitiv pe fanii lui Galatasaray: „Îl poți opri doar dacă-l faultezi!” Cum a reacționat mijlocașul după ce și-a umilit adversarii 18:43 Meci halucinant pentru Răzvan Lucescu și Mitriță în Grecia. PAOK conducea la pauză cu 4-1, însă finalul a fost unul incredibil 18:05 Măcel în Budesliga! Bayern a marcat 4 goluri în 7 minute împotriva lui Leverkusen: „Încercați să ne opriți!” Robert Lewandowski, gol superb cu călcâiul