Lovitură dură pentru Simona Halep! S-a întâmplat după ce s-a despărţit de Darren Cahill. Anunţul australianului despre o rivală a Simonei

Gabriel Zamfirescu Publicat: 24 septembrie 2021, 14:07

Comentarii
Lovitură dură pentru Simona Halep! S-a întâmplat după ce s-a despărţit de Darren Cahill. Anunţul australianului despre o rivală a Simonei

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Lovitură teribilă pentru Simona Halep. S-a întâmplat imediat după nunta cu Toni Iuruc şi după decizia de a renunţa la colaborarea cu antrenorul australian, Darren Cahill. Mesajul tehnicianului a surprins pe toată lumea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lovitură pentru Simona Halep

Simona Halep s-a despărţit de Darren Cahill, iar australianul pare că a uitat imediat de colaborarea de ani de zile cu românca. Chaill tocmai a lăudat-o pe una dintre marile rivale ale româncei, Caroline Wozniacki.

Antrenorul propune ca daneza Caroline Wozniacki, jucătoarea care i-a provocat Simonei Halep una dintre cele mai dureroase înfrângeri ale carierei, 6-7(2), 6-3, 4-6 în finala Australian Open 2018, să fie inclusă în Hall of Fame-ul tenisului. Mai mult, Caroline Wozniacki nu a invitat-o pe Simona Halep la meciul ei de retragere, deşi Simona şi-ar fi dorit să participe la acest eveniment.

Caroline Wozniacki a fost lăudată de cine se aștepta mai puțin! Darren Cahill, fostul antrenor și mentor al Simonei, a făcut o declarație măgulitoare despre Caroline. „Ar primi votul meu să fie inclusă în Hall of Fame-ul tenisului! A petrecut peste 70 de săptămâni pe locul 1 mondial, a cucerit un turneu de Grand Slam și 30 de titluri în total.

Ar putea intra ușor în Hall of Fame, pentru că le întrece pe multe jucătoare introduse deja acolo. E foarte cool că o va întâlni pe Angie (n.r. – Angelique Kerber) în meciul de retragere”, a spus Darren pe Twitter.

Reclamă
Reclamă

Wozniacki, meci de retragere abia în 2022

Daneza a agățat racheta în cui anul trecut, dar va organiza meciul de retragere abia în 2022! Fostul lider mondial a dezvăluit că o va înfrunta pe Angelique Kerber în cadrul evenimentului. Simona Halep și-ar fi dorit să se afle ea în locul nemțoaicei, ținând cont că românca a rămas cu un sentiment de regret după ce Caroline s-a retras din activitate anul trecut. Simona și-ar fi dorit un ultim duel cu rivala sa, dar constănțeanca nu a fost invitată la meciul de retragere al Carolinei.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:39

Selecționerul demis în plină Cupă Mondială a fost înlocuit! Vine antrenorul cu o victorie uriașă în CV

9:23

Adi Popa, OUT de la Steaua! Plecări în masă de la clubul roș-albastru după finalul sezonului

9:09

Iranienii, daţi afară din America. Selecţionerul Amir Ghalenoei face scandal: “Ne obligă”

8:57

Programul zilei a 6-a de la Campionatul Mondial. Ce meciuri sunt transmise în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY

8:52

Iranianul Mohebi, gesturi şocante la gol. Suporterii au reacţionat: “Nemernic terorist”

8:28

Istorie! Premieră la Cupa Mondială din 1958 încoace în ziua șocului Spania – Capul Verde

1 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 2 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța 3 Zeljko Kopic, “la pachet” cu Florentin Petre. Cei doi vor face echipă: “Am vorbit” 4 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul 5 Denis Alibec şi-a dat acordul şi semnează. Întâlnire cu conducerea şi antrenorul clubului 6 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
Citește și