VIDEO

Mihaela Buzărnescu a câştigat trofeul la Budapesta înainte să meargă la Tokyo. „La Olimpiadă, mi-aş fi plătit singură avionul şi cazarea!”

Publicat: 17 iulie 2021, 16:20

Comentarii
Mihaela Buzărnescu a câştigat trofeul la Budapesta înainte să meargă la Tokyo. „La Olimpiadă, mi-aş fi plătit singură avionul şi cazarea!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihaela Buzărnescu şi coechipiera sa din Ungaria s-au impus cu 6-4, 6-4, într-un meci care a durat 1 oră şi 17 minute, în care le-au avut ca adversare pe Aliona Bolsova (Spania) şi Tamara Korpatsch (Germania).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihaela Buzărnescu a câştigat trofeul la Budapesta

Buzărnescu şi Stollar vor încasa câte un cec în valoare de 5.150 de dolari și 280 de puncte WTA.

Pentru româncă este al treilea titlu al carierei. Celelalte două succese au avut loc în urmă cu trei ani: la San Jose, la simplu, şi la Strasbourg, la dublu, alături de Raluca Olaru.

Mihaela Buzărnescu va participa la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Ea este singura reprezentantă a României în proba de simplu, după ce a primit în ultima clipă acceptul Federaţiei Internaţionale de Tenis.

Reclamă
Reclamă

„La Olimpiadă mi-aș fi plătit și singură avionul și cazarea! Voi reprezenta țara cu onoare și mândrie”, a spus Buzărnescu pentru digisport.ro.

Buzărnescu, clasată pe locul 162 în topul mondial, la simplu, a spus că participarea la Jocurile Olimpice a fost visul ei din copilărie.

„Sunt extrem de fericită pentru această şansă, pentru acest vis îndeplinit. Este un alt vis pe care l-am avut de mică. Într-un final mi s-a îndeplinit. Este o oportunitate şi o mândrie extrem de mare pentru mine să reprezint România la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Mă bucur extrem de mult, le mulţumesc tuturor celor care s-au luptat pentru a mă ajuta să particip la această competiţie”, a spus Mihaela Buzărnescu, pentru AntenaSport.

Reclamă

România mai are două jucătoare de tenis la Tokoy, pe Monica Niculescu și Raluca Olaru în proba de dublu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:19

Florin Prunea dat verdictul imediat după Dinamo – FC Voluntari: „Extraordinar. Fotbalist”

0:12

Nuno Campos: „Ştiu că ne aşteaptă un meci greu cu Rapid!” Ce le cere jucătorilor după victoria cu Voluntari

0:07

Cătălin Cîrjan a dezvăluit cum l-a ajutat pe Adrian Mazilu: „Fotbalul e viaţa noastră”. Ce spune de derby-ul cu Rapid

23:59 8 aug.

Darius Olaru, primul gol în Belgia!

23:30 8 aug.

Dinamo – Voluntari 4-0. Victorie fără drept de apel pentru „câini”

23:17 8 aug.

Momente de panică cu Martin Pascual. Salvarea a intrat pe teren

1 Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros” 2 „Îi dau eu unul bun”. Gică Craioveanu a „găsit” atacant pentru FCSB. Propunere directă pentru Gigi Becali 3 Mutare bombă: pleacă de la Barcelona şi semnează cu Liverpool! Transferul anunţat de Fabrizio Romano 4 Jucătorul de 1.500.000 de euro din Liga 1, pus pe liber! 5 „Te poţi face de râs”. Dan Petrescu a numit cauza dezastrului de la CFR Cluj: „Şi mie mi se cerea” 6 Plecare de ultim moment de la Dinamo! Nuno Campos nu se mai bazează pe el
Citește și