Naomi Osaka a anunţat despărţirea şoc de iubitul său: “Nu există sentimente urâte”

Publicat: 7 ianuarie 2025, 10:42

Comentarii
Naomi Osaka a anunţat despărţirea şoc de iubitul său: Nu există sentimente urâte

Naomi Osaka a anunţat că s-a despărţit de iubitul său | Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cu câteva zile înainte de startul Australian Open de duminică, jucătoarea japoneză de tenis Naomi Osaka şi-a anunţat despărţirea de partenerul ei, rapperul american Cordae.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Bună tuturor, vrea doar să vă spun că eu şi Cordae nu mai suntem împreună”, a scris sportiva pe reţelele de socializare jucătorul cu patru titluri de Grand Slam, inclusiv două Australian Open (2019, 2021).

Naomi Osaka a anunţat că s-a despărţit de iubitul său

Cuplul format în 2019 are o fetiţă, Shai, născută în 2023. „Nu există sentimente urâte, este o persoană minunată şi un tată foarte bun”, asigură tânăra de 27 de ani, conform news.ro.

Osaka, aflată în prezent pe locul 50 în lume, a jucat săptămâna trecută la Auckland prima sa finală în circuitul WTA din 2022. Dar ea a fost nevoită să se retragă după ce a câştigat primul set cu 6-4 împotriva Clarei Tauson, din cauza unei accidentări abdominale.

Ce ghinion pentru Naomi Osaka. A abandonat în finala de la Auckland

Clara Tauson din Danemarca a câştigat al treilea său titlu din carieră în circuitul WTA, şi primul din 2021, după ce fostul număr 1 mondial Naomi Osaka din Japonia s-a retras din finala de la Auckland, de duminică din cauza unei accidentări abdominale.

Reclamă
Reclamă

Osaka a câştigat primul set cu 6-4, dar cvadrupla campioană de Grand Slam a luat o pauză medicală imediată după ce şi-a transformat a doua minge de set. După ce s-a consultat cu antrenorul, Osaka a pus capăt jocului.

Japoneza, care a jucat fără nicio problemă aparentă în cele 35 de minute ale primului set, a făcut apel la un kinetoterapeut, înainte de a luna decizia de a nu mai continua meciul, în debutul setului secund.

În timpul unui scurt interviu pe teren, jucătoarea niponă nu a divulgat detaliile care au obligat-o să abandoneze, însă WTA a precizat ulterior, într-un comunicat, că Osaka s-a retras „din cauza unei accidentări abdominale”.

Reclamă

În momentul în care a cerut time-out medical la finalul primului set, Naomi Osaka a fost surprinsă cu lacrimi în ochi, în timpul primei ei finale din 2022 până în prezent. Ultima oară când a atins ultimul act al unui turneu a fost la Miami 2022, unde a fost învinsă de Iga Swiatek (4-6, 0-6).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:43

BREAKING NEWSDavid Popovici, calificare la pas în finala probei de 100 metri liber la Roma! Cu ce timp a terminat românul

12:08

Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!

11:00

Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc

10:59

EXCLUSIVVozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!

10:51

E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu

10:31

Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și