Naomi Osaka s-a despărţit de Wim Fissette! Anunţul făcut de fostul antrenor al Simonei Halep

Dan Roșu Publicat: 21 iulie 2022, 13:57

Comentarii
Naomi Osaka s-a despărţit de Wim Fissette! Anunţul făcut de fostul antrenor al Simonei Halep

Naomi Osaka şi Wim Fissette, în timpul unui antrenament / Getty Images

Naomi Osaka s-a despărţit de Wim Fissette. Ruptura a fost anunţată de antrenorul belgian pe reţelele sociale. Fissette a antrenat-o timp de doi ani şi jumătate pe fostul număr 1 mondial.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fissette, în vârstă de 42 de ani, a antrenat anterior mai multe campioane, printre care Kim Clijsters, Victoria Azarenka, Simona Halep şi Angelique Kerber.

Naomi Osaka s-a despărţit de Wim Fissette

“A fost un privilegiu să o antrenez pe Naomi din 2019 şi să văd ce campioană a devenit. A fost incredibil să faci parte din această aventură. Mulţumesc… Îţi doresc numai bine şi acum mă voi dedica următorului capitol din viaţa mea”, a scris Fissette.

În timpul colaborării cu Fissette, Osaka a câştigat două titluri de Grand Slam (US Open în 2020 şi Australian Open în 2021).

Locul 38 WTA, Osaka, în vârstă de 24 de ani, nu a mai jucat de la înfrângerea sa din primul tur de la Roland-Garros din cauza unei accidentări la tendonul lui Ahile.

Reclamă
Reclamă

Naomi Osaka a izbucnit în lacrimi la Indian Wells

Nipona a avut parte de un moment dificil în acest an, la Indian Wells. Învinsă de rusoaica Veronika Kudermetova, în turul al doilea, Osaka a fost jignită de o spectatoare la începutul meciului, a izbucnit în plâns de mai multe ori şi a luat microfonul de pe teren şi a vorbit publicului după meci.

La finalul jocului, Veronika Kudermetova a răspuns întrebărilor la interviul de pe teren, aşa cum face orice jucătoare a după o victorie obţinută pe centralul de la Indian Wells. La câţiva metri de jucătoarea rusă, Naomi Osaka şi-a aranjat lucrurile şi şi-a pus geanta cu rachete pe umeri.

Naomi Osaka, în lacrimi la Indian Wells

”Simt că am plâns destul. Vreau doar să spun că am mai fost chinuită de jigniri și înainte și nu m-a deranjat atât de mult. Dar să se întâmple aici. Am văzut un videoclip cu Serena și Venus care au pățit același lucru tot aici.

Reclamă

Dacă nu l-ați văzut, ar trebui. A intrat în capul meu și s-a repetat destul de mult. Încerc să nu plâng. Felicitări adversarei mele”, a spus Naomi Osaka, la interviul susținut pe teren, după eșecul usturător cu Veronika Kudermetova.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:34

Performanţă importantă pentru România! Alin Firfirică, locul 2 la aruncarea discului, la Cupa Europei

20:22

VideoJurnal Antena Sport | Un an ca o sărbătoare

20:20

VideoJurnal Antena Sport | Mondialul e în siguranţă

20:18

Oțelul – Csikszereda 2-3. Victorie în forță pentru ciucani, într-un meci spectaculos la Galați

20:17

VideoJurnal Antena Sport | Pasiune fără limite

19:42

Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 3 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 4 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 5 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 6 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur
Citește și