Nick Kyrgios face parte din echipa Australiei care va înfrunta Suedia, în Cupa Davis, la Stockholm, în perioada 31 ianuarie-1 februarie. El nu a mai jucat în Cupa Davis din 2019.
Căpitanul nejucător al echipei australiene, Lleyton Hewitt, şi-a dezvăluit marţi echipa, din care face parte capriciosul Kyrgios, alături de Alex De Minaur (locul 8 în lume), Jordan Thompson (locul 27) şi Thanasi Kokkinakis (locul 77).
Kyrgios revine în echipa de Cupa Davis a Australiei, pentru care nu a mai jucat din 2019
Fără clasament din cauza absenţei îndelungate din circuit, jucătorul în vârstă de 29 de ani a revenit în competiţie la Brisbane, la dublu cu Novak Djokovic (învins în sferturile de finală de capii de serie nr. 1 Nicolas Mektic şi Michael Venus), apoi la simplu cu o înfrângere în deschidere în faţa francezului Giovanni Mpetshi Perricard (7-6 [2], 6-7 [4], 7-6 [3]).
Datorită unei clasări protejate, Kyrgios va fi de asemenea pe tabloul principal al Australian Open, care începe duminică, la Melbourne.
- Marta Kostyuk a câştigat turneul de la Madrid. Victorie clară în finala cu Mirra Andreeva şi sărbătoare într-un mod inedit
- Jannik Sinner, de neoprit! E în finala de la Madrid
- Anunțul momentului în tenis! Kei Nishikori se retrage la finalul anului 2026
- Surpriză de proporţii la Madrid! Deţinătorul trofeului, Casper Ruud, eliminat sub privirile lui Ion Ţiriac!
- Jannik Sinner s-a calificat în semifinalele Masters-ului de la Madrid. Italianul e la două victorii de istorie

































