Prima reacție a lui Novak Djokovic, după ce a fost lovit în cap la turneul de la Roma! Ce a spus despre șocantul incident

Alex Ioniță Publicat: 11 mai 2024, 9:56

Comentarii
Prima reacție a lui Novak Djokovic, după ce a fost lovit în cap la turneul de la Roma! Ce a spus despre șocantul incident

Colaj cu Novak Djokovic / Profimedia și Twitter

Iată prima reacție a lui Novak Djokovic, după ce a fost lovit în cap la turneul de la Roma! Tenismenul din Serbia a vorbit despre momentul în care un fan a aruncat un obiect în direcția sa, în timpul unei sesiuni de autografe.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Totuși, în mod surprinzător, Novak Djokovic a explicat că totul a fost un “accident” și i-a calmat pe fani, prin mesajul său.

Prima reacție a lui Novak Djokovic, după ce a fost lovit în cap la turneul de la Roma!

“Vă mulţumesc pentru mesajele de îngrijorare. A fost un accident şi mă odihnesc la hotel cu o pungă de gheaţă. Ne vedem duminică”, a scris Novak Djokovic pe reţelele sale de socializare, notează news.ro.

După ce a fost lovit de obiect, Novak Djokovic s-a prăbuşit la pământ. Potrivit unui purtător de cuvânt al Federaţiei italiene de tenis, care organizează turneul, “Djoko” “are o tăietură în la cap care nu a necesitat copci, ci doar lipici chirurgical”.

“El a fost dus înapoi la hotel şi nu era prea bucuros, aşa cum ne putem imagina şi înţelege”, a adăugat purtătorul de cuvânt, potrivit AFP.

Reclamă
Reclamă

Novak Djokovic s-a impus într-o oră şi 24 de minute, cu 6-3, 6-1, în faţa francezului Corentin Moutet, în primul tur al turneului ATP 1000 de la Roma.

Duminică, în 16-imi, Djokovici va evolua cu chilianul Alejandro Tabilo.

Imagini incredibile cu Novak Djokovic, la Roma!

Au apărut imagini incredibile cu Novak Djokovic, la Roma. Imediat după ce l-a învins pe Corentin Moutet şi s-a calificat în turul al treilea al turneului din Italia, sârbul a fost lovit în cap şi s-a prăbuşit la pământ.

Reclamă

Liderul ATP s-a oprit să ofere autografe la finalul meciului, dar nimeni nu se aştepta la ceea ce a urmat. O sticlă care a căzut din tribună l-a lovit direct în cap pe marele campion. Acesta a căzut şi a fost ajutat de forţele de ordine să ajungă în vestiar.

„Cineva i-a aruncat o sticlă cu apă în capul lui Novak Djokovic, când semna autografe. Acesta s-a prăbuşit. Comportament absolut dezgustător din partea oricui a făcut asta. Lumea devine un loc foarte trist„, au scris cei de la The Tennis Letter, care au făcut publice şi imaginile.

Imediat după s-a aflat şi ce s-a întâmpat cu exactitate. Sticla de apă i-a căzut, din greşeală, unui spectator. „Nole” a avut parte de un ghinion teribil.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 13 mart.

VideoCursa de sprint din MP al Chinei e sâmbătă, de la 05:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY! Russell pleacă din pole

23:45 13 mart.

“Îmi asum responsabilitatea” Reacţia lui Coelho după Craiova-Argeş 0-1: “Vom vedea dacă voi fi pe bancă sau nu”

23:35 13 mart.

Ștefan Baiaram surprinde, după Craiova – FC Argeș 0-1: „Împreună putem lua campionatul”

23:17 13 mart.

Gică Craioveanu, descumpănit după eșecul cu FC Argeș: „Cel mai modest meci din acest sezon”

23:12 13 mart.

“Se bate Argeş la titlu?” Răspunsul lui Andone, după ce echipa lui a produs una din surprizele campionatului!

23:01 13 mart.

“Sunteţi în luptă pentru campionat?” Răspunsul lui Mario Tudose după victoria surprinzătoare cu Craiova!

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Continuă coșmarul pentru Dennis Politic! Fotbalistul FCSB-ului, scos după 19 minute în UTA – Hermannstadt 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Ionuț Radu, gafă uriașă în Celta Vigo – Olympique Lyon. Portarul român a comis-o în minutul 88
Citește și