Închide meniul

Simona Halep, surprinsă de ceea ce a găsit la Paris. Motivul pentru care şi-ar fi dorit să rămână în Italia

Antena Sport Publicat: 25 septembrie 2020, 14:59

Reclamă
Simona Halep, surprinsă de ceea ce a găsit la Paris. Motivul pentru care şi-ar fi dorit să rămână în Italia

Simona Halep, pregătită de Roland Garros

Sportiva noastră a obținut locul unu la Paris și în 2018 și pare extrem de aproape să repete performanța după un 2020 aproape fără greșeală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, prima șansă la Roland Garros

Ador acest turneu. Este un pic frig, sinceră să fiu. Sper să mă obișnuiesc rapid. În rest, mă simt bine. Sunt încrezătoare. Voi încerca să dau tot ce am mai bun și să fiu pregătită la start. Este o diferență mare între Roma și Paris, cu siguranță

Este mai dificil atunci când temperatura e mai scăzută. Sunt 15 grade în minus. Însă condițiile sunt aceleași pentru toți, am o atitudine pozitivă. Sunt onorată de faptul că toți gândesc că eu sunt favorită la Roland Garros, însă nu privesc așa situația. Eu cred că sunt mai multe favorite”, a precizat numărul doi WTA.

Drumul Simonei Halep începe cu partida din primul tur cu Sara Sorribes Tormo, locul 70 WTA. În turul al doilea, am putea avea parte de un duel românesc pe zgura pariaziană. Astfel, Simona Halep s-ar putea întâlni pentru a doua oară de la reluarea tenisului cu Irina Begu.

În turul al treilea, Simona Halep ar putea da peste Amanda Anisimova. În timp ce în optimi poate juca cu finalista de anul trecut, Marketa Vondrousova.

Reclamă
Reclamă

În sferturi, Simona Halep se poate duela cu Kiki Bertens sau cu Johanna Konta, în timp ce în semifinale poate da peste Azarenka sau Serena Williams.

Asaltul final pentru locul 1 îl poate da în fața Karolinei Pliskova sau Garbinei Muguraza, jucătoare pe care le-a învins la Roma.

Posibilul traseu al Simonei Halep către locul 1 WTA

Turul 1: Sara Sorribes Tormo
Turul 2: Irina Begu
Turul 3: Amanda Anisimova
Optimi: Marketa Vondrousova
Sferturi: Kiki Bertens, Johanna Konta
Semifinale: Elina Svitolina, Serena Williams, Victoria Azarenka
Finală: Karolina Pliskova, Garbine Muguruza

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:00

Lindy Ruff a atins o bornă impresionantă în NHL! Antrenorul de la Buffalo Sabers a ajuns la victoria cu numărul 900

18:42

Sebastian Colțescu va arbitra meciul Rapid – U Cluj! Anunțul făcut de CCA

18:34

„Avem o relaţie specială!” Elias Charalambous, dezvăluiri fabuloase despre prietenia cu rivalul de la CFR Cluj

17:47

Marius Șumudică a plâns în hohote la stadion! Antrenorul s-a prăbușit după moartea lui Aaron Boupendza

17:36

„Pare de nebătut pentru noi!” Mirel Rădoi, avertisment înaintea meciului cu Dinamo. Cum îşi motivează echipa

17:36

Pierre Gasly, cel mai rapid din prima sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Arabiei Saudite. FP2, de la 20:00

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 3 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 4 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 5 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 6 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!”
Citește și