Închide meniul

Situaţie inedită la Cincinnati! Una dintre rivalele Simonei Halep s-a retras pentru că nu a primit viză de intrare în SUA

Publicat: 17 august 2021, 8:31 / Actualizat: 17 august 2021, 9:52

Comentarii
Situaţie inedită la Cincinnati! Una dintre rivalele Simonei Halep s-a retras pentru că nu a primit viză de intrare în SUA

Profimedia

Anastasia Pavliucenkova, locul 17 WTA şi finalistă la ultima ediţie a French Open, a rămas blocată în Canada, unde a evoluat săptămâna trecută la turneul de Montreal şi unde a fost eliminată în turul al doilea, informează news.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Situaţie inedită la Cincinnati! Finalista Roland Garros nu a primit viză de intrare în SUA

Rusoaica nu a putut călători la Cincinnati pentru că nu i-a fost acordată viză de intrare în Statele Unite. Pavliucenkova speră că situaţia se va schimba rapid, astfel încât să poată concura în US Open, care începe la 30 august.

“Din păcate, trebuie să mă retrag de la Western&Southern Open. Sunt încă în Canada, îmi aştept viza pentru SUA. Speră că o voi obţine în curând şi voi fi ajunge la timp pentru US Open”, a scris ea pe reţelele de socializare.

Pavliucenkova era cap de serie numărul 16 la Cincinnati şi urma să joace în turul I, marţi, cu americanca Bernarda Pera, beneficiară a unui wild card.

Sportiva din Rusia a fost înlocuită pe tabloul principal de suedeza Rebecca Peterson, ca lucky loser.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep va juca astăzi la Cincinnati

Sorana Cîrstea a avut un debut de coşmar în turneul de la Cincinnati. Ea a reuşit să câştige doar două game-uri contra lui Jil Teichmann.

Românca a fost învinsă cu scorul de 6-2, 6-0 de jucătoarea elveţiană aflată pe locul 65 WTA şi beneficiară a unui wild card. Cîrstea va primi un premiu de 12.385 de dolari şi un punct WTA.

La acest turneu este prezentă şi Simona Halep, locul 14 mondial şi cap de serie numărul 12. Simo o va întâlni, marţi, în primul tur, pe sportiva poloneză Magda Linette, locul 44 mondial. Meciul va începe de la 18:00.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:25
VideoUn nou şoc pentru Lewis Hamilton în calificările Marelui Premiu din Abu Dhabi! A fost eliminat în Q1
16:23
“Cutremur” la Rapid. Costel Gâlcă a exclus un jucător din lot pentru “acte de indisciplină”
16:20
LIVE VIDEOCalificările Marelui Premiu din Abu Dhabi sunt ACUM în direct pe Antena 3 CNN și live în AntenaPLAY
15:44
Dan Petrescu a dat-o în judecată pe Rapid. Motivul uluitor din spatele deciziei
15:19
„La noi se prăbușește totul”. Daniel Pancu și-a luat gândul de la play-off: „Ar fi un miracol”
15:00
UPDATEFCSB – Dinamo, LIVE TEXT (20:30). Derby „de foc” pe Arena Națională, cu absențe importante la ambele formații. Echipele probabile
1 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 2 VideoLando Norris l-a evitat în ultima secundă pe Verstappen: “Ce face omul ăsta? Era să ne lovim” 3 VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 | România a aflat cu cine poate juca. Cum arată toate grupele 4 România, victorie zdrobitoare la Campionatul Mondial. Tricolorele n-au avut milă de Senegal 5 Cum arată “grupa morţii” de la World Cup 2026 şi care sunt cele mai aşteptate dueluri 6 S-a decis cine arbitrează confruntarea FCSB – Dinamo
Citește și