Închide meniul

Dialogul pe care Emma Răducanu l-a avut cu tatăl său român, imediat după ce a câştigat US Open 2021: “Mi-a spus asta şi m-a liniştit”

Antena Sport Publicat: 12 septembrie 2021, 9:21

Comentarii
Dialogul pe care Emma Răducanu l-a avut cu tatăl său român, imediat după ce a câştigat US Open 2021: Mi-a spus asta şi m-a liniştit

Profimedia

Emma Răducanu reprezintă Marea Britanie, deşi tatăl său este român, iar mama chinezoaică. Emma Răducanu a scris istorie la US Open 2021, reuşind să câştige marele trofeu, deşi a venit din calificări.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Emma Răducanu nu a fost susţinută din tribune de părinţii săi la finala de vis cu Leylah Fernandez. Imediat după finală, Emma Răducanu a pus mâna pe telefon şi a vorbit cu părinţii săi.

Am vorbit cu părinţii mei. Nu vorbim prea mult despre tenis împreună. În aceste momente, ei vor mai ales să ştie cum sunt. Mi-aş fi dorit să fie aici pentru a sărbători împreună, dar mă privesc de acasă şi sunt mândri. Tatăl meu mi-a spus: „Eşti chiar mai puternică decât credea tatăl tău.” M-a liniştit (zâmbi). Este foarte greu de mulţumit. Astăzi (sâmbătă) am reuşit.

După joc, am făcut un duş, am făcut aceeaşi rutină ca de obicei. Nici nu ştiu când voi merge acasă. Habar n-am ce să fac mâine (duminică). Încerc să profit de moment. Acum nu este momentul să ne gândim la viitor, să planificăm ceva, să facem orice programare … Nu ştiu. Şi nu-mi pasă. Profit de viaţă”, a dezvăluit Emma Răducanu.

Emma Răducanu, felicitată de Regina Elisabeta a II-a

Emma Răducanu a fost felicitată de Regina Elisabeta a II-a, după succesul istoric de la US Open 2021.

Reclamă
Reclamă

Te felicit pentru triumful de la US Open. E o realizare remarcabilă la o vârstă atât de tânără și e dovada muncii tale extraordinare și a dedicării. N-am nicio îndoială că performanța ta ieșită din comun, alături de cea a adversarei, Leylah Fernandez, va inspira următoarea generație a jucătorilor de tenis. Îți trimit cele mai calde urări, ție și mulților tăi fani. Elizabeth R.„, a fost mesajul pe care i l-a trimis Regina.

Şi Ducesa de Cambridge a reacţionat după victoria fabuloasă a Emmei Răducanu.

Felicitări majore, Emma Răducanu pentru o performanţă incredibilă şi o victorie istorică la un turneu de Grand Slam. Sunte toţi extrem de mândri de tine” a scris Ducesa, pe contul său oficial de Twitter.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:03
LIVE TEXTAEK Atena – Universitatea Craiova 0-1. Oltenii, la o repriză de calificare
23:01
Ștefan Baiaram, „eroul” Universității Craiova în meciul cu AEK Atena. A marcat și a declanșat „nebunia” la olteni
22:41
Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine”
22:36
Iuliu Mureșan a confirmat transferul lui Lindon Emerllahu: „E un om de mare calitate”
22:07
Maroc a cucerit dramatic Cupa Arabă, după prelungiri! Răsturnări de situaţie în finala cu Iordania
21:53
Cătălin Cîrjan a spus ce rezultat își dorește la derby-ul FCSB – Rapid. Mesajul clar al căpitanului lui Dinamo
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia
Citește și