Novak Djokovic nu va participa la US Open 2022! Anunțul oficial făcut de fostul lider ATP

Novak Djokovic a anunțat, joi, că nu va participa la US Open 2022. Tenismenul sârb este nevaccinat împotriva Covid-19 și nu îndeplinește regulile de călătorie în SUA.

Novak Djokovic, în timpul unui meci

Novak Djokovic, în timpul unui meci / Profimediaimages

Constantin Din, la AS.ro LIVE
22:41 CM 2022 | Neymar a scris istorie în Brazilia – Coreea de Sud! Starul Selecao, într-o ierarhie selectă alături de Pele și Ronaldo 22:28 Gigi Becali a anunțat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Plecarea care îi va rotunji conturile FCSB-ului 22:10 Gigi Becali, prima reacție după FCSB – CS Mioveni 5-1. Cum a explicat schimbarea din minutul 25. Cine e singurul jucător pe care l-a criticat 21:48 Mihai Pintilii a venit la interviu în locul lui Leo Strizu, după FCSB – CS Mioveni 5-1: “De-asta sunt aici!” 21:48 Florinel Coman nu e convins să mai rămână la FCSB: „E normal să caut o echipă!” 20:55 FCSB – CS Mioveni 5-1. A patra victorie consecutivă pentru roș-albaștri! Echipa lui Leo Strizu s-a apropiat de podium 20:52 Video“Tricolorii” lui Edi Iordănescu se hrănesc cu energia suporterilor, în drumul spre EURO: “Ne împing de la spate și ne ajută foarte mult!” 20:19 Reacție fabuloasă în timpul meciului FCSB – CS Mioveni: „Antrenorul Gigi Becali e destul de inspirat!” 20:15 CM 2022 | Dominik Livakovic, erou național! A apărat 3 penalty-uri contra Japoniei și a calificat Croația în sferturile Campionatului Mondial 19:56 Leo Strizu, schimbare incredibilă în FCSB – CS Mioveni! L-a băgat pe Edjouma în minutul 25 și francezul a marcat după 6 minute
Zlatan și Nole
Extra • 21 nov., 21:21
Novak Djokovic, vizitat de Zlatan Ibrahimovic după ce a câștigat Turneul Campionilor: „Când doi campioni se întâlnesc!”
ATP • 21 nov., 8:41
Novak Djokovic a oferit noi imagini şocante în finala Turneului Campionilor! A început să tremure în timpul partidei cu Casper Ruud
Novak Djokovic
ATP • 20 nov., 23:26
Novak Djokovic a câştigat Turneul Campionilor! L-a învins în finală pe Casper Ruud şi va primi cel mai mare premiu din istoria tenisului