“Vă iubesc!” Mesajul superb al Biancăi Andreescu, în limba română, după calificarea în optimi, la US Open. Victorie uriaşă şi pentru Emma Răducanu

Antena Sport Publicat: 5 septembrie 2021, 9:29

Comentarii
Vă iubesc! Mesajul superb al Biancăi Andreescu, în limba română, după calificarea în optimi, la US Open. Victorie uriaşă şi pentru Emma Răducanu

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Vă iubesc”, a scris Bianca pe Twitter, după victoria cu Greetje Minnen, 6-1, 6-2. “Vă mulţumesc pentru dragostea şi sprijinul acordat”, a mai scris ea, în limba engleză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Emma Răducanu, victorie uriaşă la US Open

Emma Răducanu, 18 ani, locul 150 WTA, venită din calificări, a acces în optimile de finală ale US Open, la prima ei participare pe tabloul principal al Grand Slam-ului american.

Jucătoarea cu tată română şi mamă chinezoaică a dispus, în turul al treilea, cu scorul de 6-0, 6-1, de spaniola Sara Sorribes Tormo, locul 41 WTA, după un meci care a durat 70 de minute.

Reclamă
Reclamă

În faza următoare, Răducanu, aflată pentru a doua oară consecutiv în otimile unui grand slam, după Wimbledon, va evolua cu americanca Shelby Rogers, locul 43 WTA, care a produs surpriza turneului, eliminând-o în turul al treilea pe Ashleigh Barty, locul 1 WTA.

Simona Halep – Elina Svitolina, în optimi, la US Open

Simona Halep, locul 13 WTA şi cap de serie numărul 13, va evolua, duminică, de la ora 19.00, cu ucraineanca Elina Svitolina, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 5, în optimile de finală ale US Open. Partida va fi prima de pe Arthur Ashe Stadium.

Cele două jucătoare s-au mai întâlnit de zece ori până acum, scorul fiind egal, 5-5. În ultima partidă, care a avut loc în faza grupelor la Turneul Campioanelor de la Shenzhen, din 2019, Svitolina s-a impus cu 7-5, 6-3. În acelaşi an, Halep a câştigat, în semifinale la Wimbledon, scor 6-1, 6-3, şi la Qatar Open, tot în semifinale, scor 6-3, 3-6, 6-4. Şi pe hadrd, cele două jucătoarea sunt la egalitate, scor 3-3.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
2:50

Premieră istorică la Cupa Mondială! Ce s-a întâmplat odată cu eliminarea Germaniei de la World Cup

2:43

Olanda – Maroc (LIVE VIDEO, 04:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Echipele de start

2:30

VIDEODRAMAnnschaft! Germania 1-1 Paraguay, 3-4 după penalty-uri! Nemții sunt OUT din 16-imile Campionatului Mondial

2:00

VIDEOFază controversată în Germania – Paraguay! Nemții au marcat în prelungiri, însă golul a fost anulat

1:22

31 de meciuri! Paraguay a pus capăt unei “secete” din 1930 în meciul cu Germania

0:49

Fabulos! Brazilienii au huiduit decizia lui Carlo Ancelotti, dar italianul a avut ultimul cuvânt: “Am zâmbit”

1 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 2 Un portar cu două titluri de campion a semnat în Liga 1 3 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 4 S-a aflat cine este jucătorul de la Cupa Mondială cu care Ioan Varga negociază transferul la CFR 5 Unul dintre golgheterii Ligii 1 ar putea pleca pentru 500.000 de euro 6 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid
Citește și